Zobacz jak wygląda rozgrywka w „Indiana Jones i Wielki Krąg”

Gra „Indiana Jones i Wielki Krąg” wygląda na najbardziej ekscytującą rzecz, jaka przytrafiła się tej franczyzie od bardzo wielu .lat

Oficjalny zwiastun prezentujący rozgrywkę: Indiana Jones i Wielki Krąg

Pierwsza od 15 lat prawdziwa gra o Indianie Jonesie ma zostać wydana w 2024 roku. Grę Indiana Jones i Wielki Krąg (tyt. oryg. Indiana Jones and the Great Circle) stworzyły firmy wagi ciężkiej takie jak Bethesda i Machine Games. Czy po pomyślnym wznowieniu serii Wolfensteina, która spotkała się z uznaniem krytyków, taka może być przyszłość serii o Indianie Jonesie?

Zobacz też: „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” można już oglądać na Disney+

Kilka lat po jej pierwszym ogłoszeniu w końcu możemy rzucić okiem na rozgrywkę w grze Indiana Jones i Wielki Krąg. Zapowiedź rozgrywki pokazano podczas wydarzenia Microsoft Developer Direct. Jest to gra przygodowa, w której akcja rozgrywa się zarówno w pierwszej, jak i trzeciej osobie, w zależności od scenariusza, a jej historia umiejscowiona jest pomiędzy filmami Poszukiwacze zaginionej Arki (tyt. oryg. Raiders of the Lost Ark) oraz Indiana Jones i ostatnia krucjata (tyt. oryg. Indiana Jones and the Last Crusade), a producentem wykonawczym jest szef Bethesdy Todd Howard.

Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery, ale Microsoft twierdzi, że gra pojawi się później w 2024 roku na konsole Xbox i komputery PC.

Gra Indiana Jones została po raz pierwszy zapowiedziana w 2021 roku, a w zeszłym roku pojawiła się informacja, że będzie dostępna wyłącznie na Xboxa i PC.

Zobacz oficjalny zwiastun gry Indiana Jones i Wielki Krąg prezentujący rozgrywkę (w języku polskim):

Ujawnienie tej informacji następuje po nawiązaniu przez Lucasfilm współpracy z wieloma znaczącymi studiami, aby przenieść swoje tytuły do świata gier wideo, szczególnie jeśli chodzi o Gwiezdne Wojny.

Studio Titanfall Respawn stworzyło już dwie gry o Jedi, a kolejne są w przygotowaniu; Ubisoft pracuje nad grą z otwartym światem o nazwie Outlaws, której premiera planowana jest na ten rok; a Quantic Dream pracują nad skupionym na fabule spinoffem Eclipse. (Tymczasem remake klasycznego RPG Knights of the Old Republic wydaje się mieć kłopoty.)

Oto cały segment o Indy, jeśli przegapiłeś go na żywo:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bethesda | The Verge