Futurystyczny „Twórca” już w Disney+

Na platformie streamingowej Disney+ trafiła właśnie jedna z najgłośniejszych produkcji science fiction ostatnich miesięcy.

Postać chłopca z filmu „Twórca” Disney+

Mowa tu o filmie Twórca (tyt. oryg. The Creator) – thrillerze sci-fi, w reżyserii Garetha Edwardsa (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Godzilla), którego polska premiera kinowa odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Twórca zapewnia niesamowite doznania wizualne, a także stanowi nie lada gratką dla miłośników muzyki. W produkcji wykorzystano utwory m.in. Radiohead czy Deep Purple, a ścieżkę dźwiękową skomponował Hans Zimmer.

Może Cię zainteresować też: „Asteroid City” od 14 stycznia na SkyShowtime

Jest rok 2055 i trwa wojna pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua (John David Washington), były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii wraz z jego dziełem. Poszukiwany twórca wynalazł broń, która z jednej strony może przyczynić się do zakończenia wojny, ale z drugiej niesie niebezpieczeństwo unicestwienia całej ludzkości. Joshua i jego zespół elitarnych agentów przekraczają linię wroga i docierają do mrocznego miejsca, gdzie odkrywają, że śmiertelną bronią jest sztuczna inteligencja pod postacią małego dziecka.

Za reżyserię produkcji odpowiada Gareth Edwards („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Godzilla”). W filmie występują: John David Washington („Tenet”), Gemma Chan („Eternals”), Ken Watanabe („Incepcja”), Sturgill Simpson („Dog”), debiutantka Madeleine Yuna Voyles i zdobywczyni Oscara® Allison Janney („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”).

Oglądaj film Twórca online w serwisie Disney Plus:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska