Nowości VR od Shiftall z CES 2024

Shiftall przedstawił superlekki zestaw VR MeganeX, bezprzewodowy moduł śledzący ciało HaritoraX Wireless R i dźwiękoszczelną maskę komunikacyjną Mutalk 2.

MeganeX superlight od Shiftall

Shiftall ogłosił podczas targów CES 2024 trzy produkty rzeczywistości wirtualnej – superlekki zestaw VR MeganeX z dwoma wyświetlaczami OLED 2560 x 2560 120 Hz (5,2K), 6-punktowy moduł śledzenia ciała HaritoraX Wireless R oraz dźwiękoszczelną maskę komunikacyjną Mutalk 2, która zapobiega wydobywaniu się głosu.

MeganeX to podwójny zestaw słuchawkowy OLED VR 120 Hz z rozdzielczością 2560 x 2560 pikseli na każde oko. Zestaw o wadze 7 uncji (200 gramów) pozwala zmniejszyć wagę w porównaniu z innymi zestawami dzięki zastosowaniu plastikowych soczewek i pominięciu głośników oraz kamer umieszczonych na zewnątrz. Śledzenie głowy zapewnia stacja bazowa SteamVR, a zestaw kompatybilny ze SteamVR łączy się z komputerem przez DisplayPort i USB 2.0.

W MeganeX zastosowano nakładkę na czoło dla wygody podczas długich sesji, natomiast w wersji Business Edition zastosowano nanosek i regulowaną diaopterę, co ułatwia udostępnianie.
W MeganeX zastosowano nakładkę na czoło dla wygody podczas długich sesji, natomiast w wersji Business Edition zastosowano nanosek i regulowaną diaopterę, co ułatwia udostępnianie.

HaritoraX Wireless R to lekki tracker ciała, który wykorzystuje akcelerometr, żyroskop i magnetometr do pomiaru ruchu części ciała, do której jest przymocowany. Dzięki 6 trackerom przymocowanym do klatki piersiowej, bioder, kolan i kostek użytkownicy mogą kontrolować wirtualne awatary, poruszając własnym ciałem.

System jest kompatybilny z goglami SteamVR. Specjalna kamera USB monitorująca scenę może automatycznie korygować przesunięcie czujnika, które występuje naturalnie podczas użytkowania. Trackery łączą się z dedykowanym kluczem komunikacyjnym Bluetooth. Trackery działają do 20 godzin.

Mutalk 2 to mikrofon bezprzewodowy umieszczony w dźwiękoszczelnej masce. Ta maska komunikacyjna wycisza głos użytkownika nawet o 20 dB, aby zapobiec denerwowaniu innych osób w pobliżu wirtualnymi rozmowami i śpiewaniem. Urządzenie aktywuje się automatycznie po założeniu i można go używać ze smartfonami do wyciszonych rozmów.

Nowy model poprawia odprowadzanie wilgoci i jakość dźwięku poprzedniego mutalka. Mutalk 2 może pracować przez Bluetooth i wyższą jakość dźwięku za pomocą klucza USB-C oraz przewodowych połączeń 3,5 mm. Akumulator pozwala na pracę do 10 godzin.

Dostępność trackera i zestawu słuchawkowego nie została jeszcze ustalona, a mutalk 2 ma zostać dostarczony w maju 2024 roku. W międzyczasie użytkownicy VIVE mogą cieszyć się śledzeniem ciała za pomocą zestawu trackerów (takich jak ten w Amazon).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Shiftall | NotebookCheck