Zestaw Sony XR pojawi się jeszcze w tym roku

Przestrzenny zestaw Sony XR zostanie zaprezentowany na targach CES 2024 i pojawi się jeszcze w 2024 roku.

Sony XR - nowy zestaw do rzeczywistości mieszanej (tworzenie obiektów 3D)

Sony zaprezentowało na targach CES 2024 montowany na głowie zestaw XR z kontrolerami do „tworzenia treści przestrzennych”. Obecnie znajduje się on w fazie preview, więc nie ma formalnej nazwy takiej jak Apple Vision Pro. Sony potwierdziło jednak, że zestaw słuchawkowy XR podobny do PSVR2 będzie dostępny w 2024 roku. Sony XR umożliwia użytkownikom tworzenie modeli 3D podczas noszenia gogli rzeczywistości wirtualnej (VR) / rzeczywistości mieszanej (MR). Podczas prezentacji firma szczegółowo opisała niektóre podstawowe specyfikacje nowego zestawu.

Pod maską nowy przestrzenny zestaw Sony XR kryje platformę Snapdragon XR2+ Gen 2, którą Qualcomm ogłosił na początku targów CES 2024. Chipset ten obsługuje dwa mikrowyświetlacze OLED 4K i umożliwia „śledzenie użytkownika i przestrzeni” w przypadku doświadczeń rzeczywistości mieszanej.

Wszystko to oznacza, że przestrzenny zestaw Sony XR to samodzielny system, który nie wymaga do działania komputera. Chociaż można go używać jak PlayStation VR (PSVR2), aby grać na nim w gry, Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony, powiedział, że jego celem jest zapewnienie „wyraźnych wrażeń wizualnych” i „intuicyjnej interakcji przy projektowaniu 3D .”

W ten sposób dyrektor generalny zasugerował, że zestaw do rzeczywistości mieszanej jest skierowany przede wszystkim do profesjonalistów pracujących z 3D. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję „przejrzystości wideo” i zawiera sześć kamer i czujników. Jeśli chodzi o kontrolery, Sony przewiduje, że twórcy będą mogli za ich pomocą manipulować obiektami 3D.

Sony XR (preview)

Sony wypowiadało się także na temat konstrukcji przestrzennego zestawu XR. Mówi się, że środek ciężkości został precyzyjnie dostrojony, aby zapewnić większy komfort podczas noszenia zestawu. Innym aspektem konstrukcyjnym gogli jest możliwość podniesienia części wyświetlacza, co pozwala twórcom na wskakiwanie i wychodzenie ze środowiska rzeczywistości mieszanej.

Sony XR (preview)

Z tego, co pokazało Sony, przestrzenny zestaw XR wydaje się mniej przypominać rywala Apple Vision Pro. Zamiast tego jest to bardziej narzędzie kreatywne, takie jak HoloLens firmy Microsoft. Ale z pewnością napotka konkurencję ze strony Vision Pro, którego wysyłka rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sony | NotebookCeck