Taste&Share to aplikacja, która ma zapobiec marnotrawieniu jedzenia

Od października dostępna jest już darmowa aplikacja mobilna Taste&Share, której celem jest walka ze zjawiskiem marnowania żywności.

Aplikacja mobilna „Taste&Share”

Aplikacja Taste&Share, która powstała z inicjatywy firmy Electrolux, ma pomóc w walce z marnowaniem żywności w Polsce. Dzięki niej, użytkownicy będą mogli w prosty sposób dzielić się jedzeniem, które w innym przypadku trafiłoby do kosza. Aplikację można pobrać z GooglePlay oraz AppStore.

Globalna skala marnotrawstwa żywności jest ogromna – to ponad 1,3 mln ton żywności rok do roku. Problem ten nie omija naszego kraju, jest wręcz przeciwnie. Polska jest w czołówce krajów europejskich, w których wyrzuca się najwięcej jedzenia. W ciągu jednego roku w naszym kraju marnują się aż 52 kg żywności na osobę. Ograniczenie marnowania żywności staje się, zwłaszcza wobec tak dużej skali, kwestią niezwykle istotną. To właśnie dlatego firma Electrolux zdecydowała się podjąć działania, które będą temu przeciwdziałać.

Stworzenie aplikacji mobilnej Taste&Share to pierwszy krok na drodze do zmiany szkodliwych praktyk. To platforma komunikacji, dzięki której użytkownicy mogą przekazywać sobie produkty spożywcze. Wszystko, aby nie marnować żywności. To inspiracja i motywacja do wprowadzania zmian w swoje codzienne czynności, w myśl zasady, że małymi krokami można dojść do wielkich zmian.

Zmiana w zasięgu jednego kliknięcia

Aplikacja Taste&Share jest darmowa i powstała na dwa systemy operacyjne – Android oraz iOS. To przestrzeń komunikacji pomiędzy użytkownikami, która ma ułatwić dzielenie się żywnością. Zasady działania aplikacji są bardzo proste:

Każdy, kto ma produkty spożywcze, których nie chce lub już nie potrzebuje, a są one zdatne do spożycia, może zgłosić je w aplikacji z myślą o oddaniu ich komuś, kto je wykorzysta.
Z drugiej strony, może też przeglądać listę dostępnych produktów w poszukiwaniu tych, które przydadzą się w kuchni. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą nawiązać kontakt i przekazać sobie produkty.

Screen aplikacji mobilnej Taste&Share

Użytkownicy mogą zgłaszać i wymieniać za pomocą aplikacji produkty i półprodukty spożywcze, a także gotowe dania. Zgłaszane produkty będą musiały być świeże oraz mieć ważny termin przydatności do spożycia (regulamin zobowiązuje do podania wszystkich niezbędnych szczegółów w opisie dodawanego produktu).

Działanie aplikacji – to proste

Rejestracja do aplikacji Taste&Share jest intuicyjna – wystarczy podać swój login i adres e-mail. W ten sposób tworzy się indywidualny profil użytkownika z możliwością ustawienia zdjęcia profilowego. Po rejestracji mamy już możliwość dodawania własnych ofert. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz ze szczegółowymi informacjami na temat danego produktu, takimi jak nazwa produktu, data przydatności do spożycia czy alergeny.

Jak działa Taste&Share?
Jak działa Taste&Share?

Aplikacja umożliwia także dodanie do ogłoszenia zdjęć z galerii. Ponadto, wykorzystanie geolokalizacji sprawia, że wszystkie aktualne oferty są umiejscowione na mapie. Dzięki temu, w prosty sposób można wyszukać oferty z okolicy. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyszukiwania produktów z uwzględnieniem ważnych dla nas kryteriów, jak np. typ produktu, czy zawartość mięsa. Po wykonaniu tych kilku prostych kroków – gotowe! Można zacząć zmianę swoich nawyków i przyczynić się do ograniczenia marnotrawstwa żywności.

Małymi krokami do celu

Aplikacja to część szerszego programu Taste&Share, w ramach którego Electrolux zachęca Polaków do zmiany swoich zachowań i ograniczenia marnowania jedzenia. Liczy się każdy gest, bo wielka zmiana rozpoczyna się od małych kroków. Od nas samych zależy czy każdego dnia przyczyniać się będziemy do wzrostu skali marnowania żywności, czy wręcz przeciwnie.

źródło: informacja prasowa