Pędzi Nowe: T-Mobile zapowiada 5G do 1 Gb/s!

Operator komórkowy T-Mobile zapowiada wprowadzenie „prawdziwego 5G” o prędkości do 1 Gb/s, które będzie oferował w ramach przyznanego pasma.

„Pędzi nowe” 5G do 1 Gb/s w T-Mobile Polska
„Pędzi nowe” 5G do 1 Gb/s w T-Mobile Polska

Na kanale YouTube T-Mobile Polska pojawiła się krótka zapowiedź prawdziwego 5G o prędkości do 1 Gb/s. Teaser zatytułowany hashtagiem #pedzinowe to zapowiedź nowej kampanii promującej pełnoprawną sieć 5G u operatora. Do tej pory tylko operator Plus oferował szybką siec 5G, u pozostałych operatorów, czyli Orange, T-Mobile i Play – 5G to tylko sieć piątej generacji z nazwy, ale po przyznaniu pasm częstotliwości wkrótce to się zmieni także w tych sieciach komórkowych.

Przeczytaj też: Częstotliwości 5G rozdane – Orange podsumowuje testy w Lublinie

Zapowiedź T-Mobile to pierwszy ruch związany z udostępnieniem sieci komórkowej 5G do 1 Gb/s dla klientów. Zapewne z początkiem roku pozostałe telekomy zaczną swoje kampanie i będą prześcigać się w ofertach.

W krótkim spoci T-Mobile w ramach kampanii „Pędzi Nowe” widzimy fragment ultranowoczesnego magentowego auta, które rozpędza się do prędkości 1 Gb/s. Na kolejnych ujęciach auto jest przykryte tkaniną – jak to ma miejsce przed wielkim odsłonięciem i pojawia się plansza z hasłem „PĘĘĘDZI NOWE!!!!” i logo T-Mobile.

Kiedy T-Mobile zacznie oferować prawdziwe 5G o prędkości do 1 Gb/s?

Tego nie zdradzono, ale skoro pojawiła się zapowiedź, to pewnie nie będziemy musieli długo czekać.

Ze względów technicznych i infrastrukturalnych, to pędzinowe 5G zapewne będzie dostępne na ograniczonych obszarach z rozrastającym się zasięgiem według zobowiązań, które wymagała aukcja UKE.

Jak tylko pojawi się więcej szczegółów, będę Was informował i czekamy na ruchy Orange i Playa, no i Plusa, który ma teraz 3 konkurentów. Obejrzyj spot #PędziNowe od T-Mobile Polska:

W wyniku dokonanej przez komisję aukcyjną oceny ofert, ustalono cztery odrębne listy podmiotów wyłonionych:

Rezerwacja częstotliwościOperatorZakres częstotliwościOcena punktowa
Rezerwacja APolkomtel sp. z o.o. (Plus)3400-3500 MHz450,00 mln
Rezerwacja BP4 sp. z o.o. (Play)3500-3600 MHz487,09 mln
Rezerwacja COrange Polska SA3600-3700 MHz487,09 mln
Rezerwacja DT-Mobile Polska SA3700-3800 MHz496,83 mln

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska