Jak naprawić dźwięk Spotify, który brzmi zbyt cicho?

Sprawdź, niemal wszystkie praktyczne rozwiązania problemu z głośnością utworów i podcastów Spotify odtwarzanych na telefonie lub komputerze.

Aplikacja mobilna Spotify na tablet

Uwaga: niektóre wymienione tutaj opcje, takie jak zmiana jakości dźwięku na 320 Kb/s lub modyfikacja normalizacji dźwięku, to funkcje w planach premium.

Zwiększ głośność urządzenia

To jest oczywiste. Naciśnij klawisze głośności i upewnij się, że są ustawiony na wysoki lub maksymalny poziom.

Przeczytaj też: Aplikacja Spotify na Smart TV działa prawie jak na smartfonie

Zwiększ głośność w aplikacji

Powyższe rozwiązanie powinno pomóc, jednak musisz wiedzieć, że aplikacja Spotify również posiada suwak głośności i jeśli utwory nadal brzmią cicho, warto zaznaczyć tę opcję i odpowiednio ją dostosować.

Suwak ten jest wyraźnie widoczny w prawym dolnym rogu aplikacji na komputerze Mac lub PC. W aplikacji mobilnej na iPhonie lub Androidzie musisz przejść do ekranu Teraz odtwarzane, dotknąć ikon urządzeń w lewym dolnym rogu i przeciągnąć suwak głośności w prawo.

Zwiększanie głośności w aplikacji Spotify
Zwiększanie głośności w aplikacji Spotify

Wyłącz oszczędzanie danych

Spotify ma opcję oszczędzania danych, która obniża jakość odtwarzania, aby zużywać mniej danych komórkowych lub podczas połączenia Wi-Fi. Możesz go łatwo wyłączyć, jeśli go włączyłeś.

  • Stuknij zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu aplikacji Spotify i wybierz Ustawienia i prywatność.
  • Stuknij opcję Oszczędzanie danych i wyłącz ją na następnym ekranie.
  • Wyłącz Oszczędzanie danych w Spotify.
Oszczędzanie danych w Spotify
Oszczędzanie danych w Spotify

Wyłącz normalizację dźwięku

Spotify informuje: „Dźwięk jest nam dostarczany na różnych poziomach głośności. Używamy normalizacji głośności, aby zrównoważyć ciche i głośne utwory, tworząc bardziej zrównoważone, jednolite wrażenia”.

Wyłączenie tej opcji może pomóc w uniknięciu cichego odtwarzania niektórych utworów, które można odtwarzać przy dużej głośności. Aby to zrobić, przejdź do ustawień SpotifyOdtwarzanie i wyłącz opcję Włącz normalizację dźwięku.

Spotify: Odtwarzanie - Normalizacja dźwięku
Spotify: Odtwarzanie – Normalizacja dźwięku

Ustaw poziom głośności Spotify na głośniejszy niż normalnie

Jeśli nie chcesz wyłączać normalizacji dźwięku, Spotify ma ustawienie, które pozwala dostosować głośność do Twojego otoczenia. Domyślnie jest ustawiony na Normalny, ale możesz go zmienić na Głośny, co może ułatwić słuchanie piosenek w ruchliwych miejscach, takich jak metro czy siłownia, ale może obniżyć jakość dźwięku.

Na iPhonie lub iPadzie: przejdź do ustawień SpotifyOdtwarzanie i ustaw poziom głośności na Głośno.

Na komputerze: kliknij swoje zdjęcie profilowe u góry i wybierz Ustawienia. Następnie ustaw poziom głośności na Głośny. Jeśli nie można go kliknąć, włącz przełącznik „Normalizuj głośność”.

Streamuj Spotify w najlepszej jakości dźwięku

Jeśli płacisz za Spotify Premium, możesz ustawić Spotify tak, aby przesyłał dźwięk strumieniowo w najlepszej możliwej jakości, co niewątpliwie będzie ogólnym plusem również pod względem poziomu dźwięku. Pamiętaj tylko, że pochłonie to więcej danych.

Aby zwiększyć jakość dźwięku, przejdź do ustawień Spotify ➔ Jakość dźwięku i wybierz opcję Bardzo wysoka jakość dla transmisji strumieniowej przez sieć Wi-Fi i komórkową. Dodatkowo możesz także wyłączyć opcję „Automatyczna jakość dźwięku”, ale może to wydłużyć czas oczekiwania na rozpoczęcie odtwarzania, gdy korzystasz z wolnej sieci Wi-Fi lub komórkowej.

Ustawienie jakości dźwięku w Spotify
Ustawienie jakości dźwięku w Spotify

Wyłącz korektor dźwięku lub dostosuj go ponownie

Jeśli używasz określonego ustawienia korektora dźwięku, może to być przyczyną niskiej głośności. Z drugiej strony możesz także spróbować wyregulować korektor i sprawdzić, czy możesz osiągnąć ustawienie, które Ci odpowiada.

Aby zrobić jedno i drugie, przejdź do ustawień Spotify ➔ Odtwarzanie ➔ Korektor i wyłącz go lub dostosuj kropki, przeciągając je w górę lub w dół.

Korektor dźwięku w Spotify

Wyczyść głośniki urządzenia

Jeśli otwory głośników Twojego telefonu są zatkane brudem, dźwięk Spotify i wszystkich innych multimediów będzie cichy. Weź więc miękką, suchą szczoteczkę i wyczyść nią bardzo delikatnie otwory.

Napraw cichy dźwięk słuchawek AirPods lub słuchawek Bluetooth

Czasami problem może dotyczyć słuchawek przewodowych lub bezprzewodowych. Sprawdź dokładnie ustawienia, przewody i połączenia, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Uruchom ponownie sparowany głośnik

Możesz słuchać Spotify bezpośrednio na HomePodzie lub innych inteligentnych głośnikach. Ponadto możesz także używać AirPlay lub Bluetooth do przesyłania strumieniowego z telefonu i komputera do głośnika. Wyłączenie głośnika i włączenie go ponownie powinno pomóc w rozwiązaniu utrzymujących się niedogodności.

Uruchom ponownie iPhone’a, iPada lub Maca

Jeśli Spotify nie działa z powodu tymczasowych usterek systemu, proste ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem.

Zaktualizuj aplikację

Poważne błędy mogą również nękać aplikację Spotify aktualnie zainstalowaną na Twoim urządzeniu. Zaktualizuj aplikację na komputerze i telefonie, aby rozwiązać te problemy.

Włącz przyspieszenie sprzętowe

Jeśli masz wydajnego Maca, powinieneś włączyć akcelerację sprzętową, aby maksymalnie wykorzystać zasoby systemowe.

W tym celu otwórz aplikację Spotify na komputerze Apple i na górnym pasku menu kliknij Spotify. Jeśli opcja Przyspieszenie sprzętowe nie jest zaznaczona, kliknij ją, a następnie naciśnij Włącz i uruchom ponownie.

Niektóre utwory i podcasty z założenia brzmią cicho

Niektóre utwory, szczególnie te bardzo stare lub nagrane przez niezależnych artystów z lat 90. lub początku XXI wieku, mogą brzmieć słabo, ponieważ w ten sposób zostały wyprodukowane. W tym przypadku niewiele możesz zrobić.

Podobnie kilka podcastów może brzmieć słabiej niż pozostałe ze względu na sposób ich nagrania.

Aplikacja mobilna Spotify na smartfon

Sprawdź ustawienia aplikacji lub urządzenia, które działa w tle

Jeśli korzystasz z dodatkowego oprogramowania, takiego jak OBS, lub dodatkowego sprzętu, takiego jak konwerter lub wzmacniacz, a Spotify brzmi cicho, sprawdź ustawienia tej usługi lub sprzętu i upewnij się, że wszystko jest tam odpowiednio ustawione.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | iDownloadBlog