„Filmy i TV” w końcu znikną z Google Play

W usłudze Google Play wkrótce zniknie zakładka „Filmy i TV” — nadal jednak będziesz mógł oglądać to co wcześniej kupiłeś!

Google Play Filmy i TV trafią do Google TV

Google wkrótce całkowicie odejdzie od usługi Filmy i TV w sklepie Google Play. Przeniósł już użytkowników Androida i iOS-a do aplikacji Google TV, usunął ją z urządzeń Roku i większości telewizorów Smart TV, a w październiku ściągnął aplikację z urządzeń Android TV. Jednak w niedawno opublikowanym dokumencie pomocy Google szczegółowo opisało, w jaki sposób będziesz mógł oglądać seriale i filmy kupione w Filmach i TV w sklepie Google Play, gdy aplikacja zniknie na dobre w styczniu 2024 roku.

Jeśli masz telewizor lub urządzenie do strumieniowego przesyłania danych z systemem Android TV, według Google’a będziesz można oglądać kupione lub wypożyczone rzeczy na karcie Sklep od 17 stycznia 2024 roku. Jeśli masz dekoder telewizji kablowej lub dekoder obsługujący platformę Android TV, możesz oglądać/wypożyczać treści w aplikacji YouTube od tego samego dnia. Podobnie w wersji przeglądarkowej serwisu YouTube.

Google już od jakiegoś czasu powoli wypycha użytkowników z Google Play Movies & TV (Filmy i TV), a serwis 9to5Google donosi, że aplikacja Filmy i TV Google Play na Android TV zaczęła już wskazywać kartę Sklep, więc miejmy nadzieję, że te zmiany nie przyniosą zbyt dużego zatrzesienia.

Warto zauważyć, że nadal będziesz mógł oglądać zakupione rzeczy, nawet jeśli otrzymasz zawartość z innego miejsca, co jest lepsze niż zapowiedź Sony, że usunie treści Discovery ze swoich bibliotek, za które użytkownicy już kiedyś zapłacili.

Google nie jest jedyną firmą, która konsoliduje swoje aplikacje i platformy rozrywkowe. Firma Apple wprowadziła odświeżoną aplikację telewizyjną Apple TV, która umożliwia dostęp do takich funkcji jak Apple TV+, a także kupowanie i wypożyczanie seriali i filmów w jednej aplikacji.

Aplikację Google TV pobierzesz na smartfony ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | The Verge