Krzesło Dohui Chair naśladuje sposób wygodnego siadania

Unikatowa konstrukcja krzesła które stworzył projektant Dohui Kim, została zainspirowana sposobem w jaki ludzie prawdopodobnie wygodnie siedzą na podłodze.

Dohui Chair - krzesło

Jeśli masz w domu ulubione krzesło lub fotel, to zapewne czujesz się na nim komfortowo, niezależnie od tego, czy czytasz, przeglądasz telefon, czy nawet śpisz. Istnieją nawet krzesła, które ostatecznie dopasowują się do kształtu i stają się jeszcze bardziej częścią osoby, która na nim siedzi. Ale najprawdopodobniej to krzesło ma typowy kształt i wygląd, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. A co, jeśli istnieje taki model krzesła, które wygląda na niewygodne, ale w rzeczywistości może być tym rodzajem krzesła, którego szukasz?

Na pierwszy rzut oka krzesło Dohui Chair wygląda jak dzieło sztuki w kształcie precla. Jest to jednak koncepcja krzesła oparta na pozycji siedzącej, która najwyraźniej dla wielu osób jest wygodna. Jest to krzesło podłogowe, więc zazwyczaj siedzące na nim osoby przyjmują różne pozycje, szczególnie takie, które są dla nich najprzyjemniejsze i sprawiające najwięcej przyjemności.

Projektantka twierdzi, że przyciągają nas rzeczy, które mogą być do nas podobne, a krzesło to coś, co ona oparła na podobnym do niej „przyjaznym i serdecznym” uczuciu.

Szkice projektowe krzesła Dohui Chair
Szkice projektowe krzesła Dohui Chair

Krzesło ma okrągłą podstawę i wydłużony korpus przypominający precel, w którym można usadowić ciało zgodnie z kształtem, jaki prezentuje. Twoje nogi będą wygięte w dolnej części krzesła, plecy będą opierać się na górnej części, a tyłek będzie pasował dokładnie do koła.

Render produktu przedstawia trzy różne kolory: niebieski, pomarańczowy i zielony. Opis informuj z kolei, że możesz przyjmować różne pozycje podczas odpoczynku na krześle Dohui Chair, chociaż trudno jest to sobie wyobrazić, ale istnieją obrazy przedstawiające te różne pozycje.

Kształt krzesła Dohui Chair inspirowany sposobem siadania na podłodze
Kształt krzesła Dohui Chair inspirowany sposobem siadania na podłodze

Wydaje się, że jest to projekt dobrze przemyślany, nawet jeśli ze względu na kształt nie wydaje mi się zbyt wygodny. Jeśli siadasz w podobny sposób lub dopasowuje się on do krzesła, to jest to interesujący mebel, który może warto wypróbować?

Kolory krzesła Dohui Chair
Kolory krzesła Dohui Chair

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Dohui Kim | Yanko Design