Nowe inteligentne gniazda IKEA TRETAKT i INSPELNING pojawiły się w zgłoszeniu FCC

Wygląda na to, że IKEA pracuje nad dwoma nowymi inteligentnymi gniazdami TRETAKT i INSPELNING dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Schematy inteligentnych gniazd zdalnego sterowania INSPELNING (po lewej) i TRETAKT (po prawej) od IKEA
Schematy inteligentnych gniazd zdalnego sterowania INSPELNING (po lewej) i TRETAKT (po prawej) od IKEA | fot. FCC

Nowe akcesoria dla inteligentnego domu pozwolą użytkownikom uczynić zwykłe urządzenia gospodarstwa domowego inteligentnymi i zdalnie nimi sterować. Modele inteligentnych gniazd TRETAKT o INSPELNING są kolejnymi generacjami dostępnego w sprzedaży gniazda zdalnego sterowania TRÅDFRI, ale są bardziej kompaktowe i działają w oparciu o technologię Zigbee.

Według doniesień dwa nowe inteligentne gniazdka (wtyczki) IKEA pojawią się w Stanach Zjednoczonych. Gadżety te pozwolą użytkownikom zamienić zwykłe urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak lampa czy ekspres do kawy, w urządzenia inteligentne, którymi można sterować zdalnie.

Pojawiły się zgłoszenia FCC dotyczące pary produktów „Plug Smart”. Pierwszy ma nazwę produktu INSPELNING i numer modelu E2205, natomiast drugi to TRETAKT i ma numer modelu E2220. Obydwa akcesoria będą obsługiwać technologię bezprzewodową ZigBee 2,4 GHz i poza swoim kształtem wyglądają identycznie.

TRETAKT ma wymiary około 50 ✕ 40 mm (~2,0 ✕ 1,6 cala), podczas gdy INSPELNING jest szerszy i ma wymiary około 65 ✕ 40 mm (~2,6 ✕ 1,6 cala). To sprawia, że oba są mniejsze od istniejącego bezprzewodowego gniazda sterującego TRÅDFRI, które ma 98 mm (~3,9 cala) szerokości i 54 mm (~2,1 cala) wysokości.

Prawdopodobnie, podobnie jak w przypadku inteligentnego gniazdka TRÅDFRI, te nowe modele będą łączyć się z bramką DIRIGERA, umożliwiając sterowanie urządzeniami podłączonymi do gniazdek za pośrednictwem aplikacji IKEA Home smart.

TRÅDFRI - gniazdo zdalnego sterowania, smart
TRÅDFRI – gniazdo zdalnego sterowania, smart

W aplikacji można także ustawić harmonogramy dla jednego lub wielu inteligentnych gniazdek TRÅDFRI. Ponadto urządzenie można połączyć z innymi produktami inteligentnego domu i sterować nim za pomocą bezprzewodowego ściemniacza, pilota lub poleceń głosowych.

Nie jest jasne, kiedy inteligentne gniazdka IKEA INSPELNING i TRETAKT mogą zostać dostarczone ani ile będą kosztować. Przykładowo, inteligentne gniazdko sterujące TRADFRI Wireless kosztuje 14,99 USD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: FCC | IKEA | NotebookCheck