Przezroczysty zegarek Hublot MP-15 projektu Takashiego Murakamiego z szafirowymi elementami!

Nowy zegarek Hublot MP-15 Takashiego Murakamiego odsłania kultowy motyw kwiatowy artysty wykonany w całości z szafiru.

Przezroczysty zegarek Hublot MP-15 projektu Takashiego Murakamiego z szafirowymi elementami!

To nie pierwszy raz, kiedy Hublot nawiązuje współpracę Murakami, biorąc pod uwagę pojawienie się tętniącego życiem, wysadzanego klejnotami Hublot MP-15 oraz serii z wykończeniem ceramicznym. To dopiero początek nietradycyjnego zegarka w wykonaniu duetu. Następna w kolejności jest tarcza – tam, gdzie zwykła konstrukcja zegarka ma tarczę jako tarczę zegarka, Hublot MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Sapphire łączy w sobie kopertę, mechanizm i tarczę.

Latający centralny troubillion jak rzeźba kinetyczna

Wskazówki zegarka MP-15 Takashiego Murakami firmy Hublot zajmują pozycję peryferyjną, aby zrobić miejsce dla centralnego latającego tourbillonu. To tutaj rzeźba kinetyczna rozpada się, ponieważ środkowa część zegarka wiruje, porusza się i pozornie unosi się w powietrzu jak dzieło sztuki uchwycone w czasie. W rzeczywistości ten tak zwany centralny latający tourbillon ma rezerwę mocy wynoszącą 150 godzin, co oznacza, że rzeźba kinetyczna działa przez taki czas, czyli przez prawie cały tydzień.

Hublot dostarcza specjalną igłę do MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Sapphire, dzięki czemu użytkownik może założyć ją na koronkę zegarka i obrócić ją około 100 razy, aby całkowicie nakręcić dwie lufy odpowiedzialne za centralny latający tourbillon. Można go także ładować przez USB. Tourbillon rzeczywiście odgrywa kluczową rolę w zegarku, ponieważ jego mechanizm jest widoczny na zegarku, a w przypadku tego akcesorium Takashi Murakami dodał oczy i uśmiech, aby dodać szczypty olśniewającego uroku.

Dostępny tylko w 50 egzemplarzach Hublot MP-15 Takashiego Murakamiego otoczony jest charakterystycznym dla artysty kwiatem wykonanym w całości z szafiru. Przezroczystość odgrywa kluczową rolę w konstrukcji zegarka, ponieważ aby wydobyć przezroczystość MP-15 Tourbillon Sapphire, Hublot wykorzystuje szafirową kopertę, szafirowy dekiel, szafirową koronkę oraz półprzezroczysty kołnierz i pasek pasujący do szafirowych płatków.

Kiedy promienie słoneczne padają na zegarek, oświetlają mechanizm i odsłaniają części MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Sapphire. Jeśli chodzi o odczytywanie czasu, Hublot MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Sapphire ma tylko końcówki obu wskazówek zegarka, które wskazują godziny i minuty. Nie są one umieszczone pośrodku, jak w tradycyjnym zegarmistrzostwie, ale na obrzeżach: wskazówki zegarka dosłownie przechodzą pod klatką tourbillonu.

Szkieletonizacja wszystkich elementów zegarka

Centralną przestrzeń dzieli wówczas tourbillon i wskazówki, a Hublot projektuje przemyślaną konstrukcję, aby to zadziałało. Zespół zegarmistrzowski musiał zmienić niektóre kluczowe części, w tym mechanizm i koło godzinowe, aby ustawić to ustawienie tak, aby wszystko pasowało i działało. Hublot zaprojektował także tourbillon bez górnego mostka, co oznacza, że wszystkie jego elementy mają szkielet, dzięki czemu niektóre koła zębate i wszystkie elementy tourbillonu wydają się unosić w przestrzeni i są dobrze widoczne.

Przezroczysty zegarek Hublot MP-15 projektu Takashiego Murakamiego z szafirowymi elementami!

Nie chodzi tylko o kwestie techniczne i estetykę, ponieważ użytkownik musi mieć możliwość łatwego i dobrego odczytania godziny. W tym przypadku nadal obecne są zwykłe znaczniki czasu, oznaczone dwunastoma białymi znacznikami na zewnętrznej krawędzi. Wskazówki są czarne z białymi akcentami, dzięki czemu są łatwo widoczne i czytelne zarówno w świetle dziennym, jak i nocnym. Ustawianie prawidłowego czasu odbywa się nadal poprzez koronkę umieszczoną na godzinie trzeciej zegarka.

Półprzezroczyste gumowe paski gwarantują wygodę noszenia zegarka na nadgarstku. W chwili publikacji artykułu cena każdego egzemplarza MP-15 Takashi Murakami Tourbillon Sapphire marki Hublot wynosiła 330.000 EUR (ok. 1,46 mln zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Hublot | designboom