W aplikacji Babbel pojawiły się 2 nowe funkcje wykorzystujące AI

Babbel udostępnia dwie nowe funkcje w aplikacji, opracowane z wykorzystaniem AI, które pozwolą zwiększyć pewność siebie podczas rozmów w językach obcych

Babbel logo

Platforma do nauki języków obcych Babbel udostępnia użytkownikom dwie nowe funkcje Rozpoznawanie mowy wspierane przez sztuczną inteligencję oraz Codzienne rozmowy, czyli dialogi oparte o scenariusze z codziennych życiowych sytuacji. Nowe rozwiązania pozwolą szybciej opanować najważniejsze zwroty i skrócą czas potrzebny na biegłe porozumiewanie się w nowym języku.

Babbel, najlepiej sprzedająca się platforma do nauki języków obcych na świecie, dziś prezentuje dwie nowe funkcje oparte o mowę. „Rozpoznawanie mowy” wspierane przez AI oraz „Codzienne rozmowy” pozwolą użytkownikom platformy płynnie mówić w obcych językach, a tym samym zwiększyć  pewność siebie w kontaktach międzyludzkich.

Zintegrowane z aplikacją narzędzie do rozpoznawania mowy zostało opracowane w oparciu o technologię AI i zapewnia użytkownikom cenne wsparcie podczas lekcji słownictwa i ćwiczeń powtórzeniowych. Udziela również dopasowanych do użytkownika wskazówek odnośnie poprawnej wymowy. Użytkownicy Babbel będą mieć również możliwość samodzielnego ćwiczenia dialogów na podstawie opracowanych scenariuszy z życia codziennego, które znalazły się w zakładce „Codzienne rozmowy”.

Nowe rozwiązania platformy zostały zaprojektowane głównie z myślą o początkujących użytkownikach. Pomogą im rozmawiać z pewnością siebie i pokonywać wyzwania związane z codziennymi konwersacjami w językach obcych. Funkcje będą również wspierać uczniów, którzy zaczną uczęszczać na Lekcje Live.

Rozpoznawanie mowy oparte o AI

Nowa funkcja rozpoznawania mowy została stworzona w oparciu o miliony danych z biblioteki plików audio Babbel. Jest najbardziej zaawansowanym, a zarazem najbardziej przystępnym narzędziem opartym o sztuczną inteligencję, skierowanym do osób uczących się języków obcych. Aby z niego skorzystać należy wcześniej udzielić zgody aplikacji na dostęp do mikrofonu, dotknąć pomarańczowej ikonki mikrofonu i w trakcie ćwiczeń mówić bezpośrednio do swojego urządzenia.

Babbel - rozpoznawanie mowy AI
Babbel – rozpoznawanie mowy AI

Sztuczna inteligencja wykorzystywana w aplikacji Babbel porównuje tysiące próbek fonetycznych. Narzędzie stworzone we współpracy z zespołem lingwistów platformy, weryfikuje wymowę i ocenia jej trafność na podstawie wielu czynników. AI wykorzystuje zarówno dane z przykładami niepoprawnej jak i poprawnej wymowy, różne akcenty oraz dialekty (np. hiszpański z Argentyny, Kolumbii czy Hiszpanii)  i wysokość głosu (niski i wysoki). W przeciwieństwie do innych rozwiązań, dostosowanych wyłącznie do rozumienia użytkowników, „Rozpoznawanie mowy” platformy Babbel jest pierwszym narzędziem dopasowanym do osób uczących się języków obcych.

Codzienne rozmowy

Dostępne w aplikacji Babbel „Codzienne rozmowy” symulują krótkie dialogi. Umożliwiają użytkownikom ćwiczenie rozmów, korzystając ze scenariuszy z życia codziennego po to, aby nauka języka była bardziej interaktywna i dostosowana do prawdziwych sytuacji z życia.

Użytkownicy mogą wybierać dialogi spośród specjalnie dobranych treści, w których znalazły się codzienne sytuacje, takie jak „Przedstaw się”, „Rozmowy z przyjaciółmi po pracy” czy „Zamawianie jedzenia”. To kolejne rozwiązanie i źródło wiedzy do samodzielnego uczenia się w aplikacji Babbel, które pomoże użytkownikom nabrać pewności siebie w prowadzeniu rozmów poprzez poprawę umiejętności językowych.

Babbel - codzienne rozmowy AI
Babbel – codzienne rozmowy AI

„Rozpoznawanie mowy” jest dostępne w polskiej wersji językowej aplikacji dla języka angielskiego, i niemieckiego. Funkcja wkrótce zostanie dodana także w aplikacji na iOS i będzie dostępna dla kolejnych użytkowników w nadchodzących miesiącach. „Codzienne rozmowy” są obecnie dostępne w polskiej wersji językowej aplikacji na Androida i iOS dla osób uczących się angielskiego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Babbel