Naucz się mówić w języku obcym z apką Babbel

Aplikacja mobilna Babbel, to jedno z lepszych narzędzi do samodzielnej nauki języków obcych – nawet w 3 miesiące zaczniesz bez problemu mówić po angielsku lub niemiecku!

Aplikacja Babbel do nauki języków obcych (angielski i niemiecki)

Jeżeli szukasz profesjonalnego narzędzia do nauki języka angielskiego lub niemieckiego na smartfonie, to aplikacja mobilna Babbel na pewno jest dobrym wyborem. Apka pozwoli Ci szybko i przyjemnie opanować wymowę i rozumienie języków – według naukowców z Uniwersytetu Yale, 100% uczestników badania poprawiło umiejętność mówienia w 3 miesiące, po nauce języka hiszpańskiego przez aplikację Babbel. Z kolei według innego badania (R. Vesselinov, J. Grego, The Babbel Efficacy Study, aż 92% użytkowników Babbel osiąga płynność w nowym języku już po 2 miesiącach.

W sklepach z aplikacjami mobilnymi istnieje wiele, które umożliwiają naukę języków obcych, jedną z najpopularniejszych jest Babbel – tworzona przez ekspertów aplikacja, która pozwala szybko nauczyć się mówić w nowym języku. Dla polskich użytkowników dostępne są obecnie kursy z języka angielskiego lub niemieckiego. Osoby, które nie są pewne, czy taka forma kursu jest dla nich odpowiednia, mogą skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego całkowicie za darmo.

Jak wygląda nauka języka obcego przez to narzędzie? Ile kosztują kursy i czy warto wypróbować?

Z jakich metod nauki języka korzysta Babbel?

Babbel wykorzystuje dydaktykę komunikacyjną, założenia kognitywistyki i teorii zachowania oraz konstruktywistyczną teorię uczenia się – jednostki dydaktyczne aplikacji łączą się ze sobą w logiczny sposób, a każdy kolejny krok jest zarazem przygotowaniem do przyswojenia następnej jednostki.

Metoda dydaktyczna Babbel gwarantuje uczącym szybką naukę komunikowania się dzięki następującym zasadom: 

  • dialogi bazujące na codziennych sytuacjach komunikacyjnych, pozwalają od razu aktywnie używać języka,
  • techniki kognitywne pomagają zapisywać nowo poznane słówka w pamięci długotrwałej,
  • nagrania z udziałem native speakerów i funkcje rozpoznawania głosu pomagają biegle opanować wymowę nowych słów,
  • kursy są dopasowane do języka ojczystego i indywidualnych zainteresowań i na bieżąco aktualizowane.

Co wyróżnia naukę języka w Babbel?

  • nauka wymowy, dzięki rozpoznawaniu mowy
  • krótkie i efektywne lekcje utrwalające pisanie i rozumienie języka
  • praktyczna nauka gramatyki
  • kursy dopasowane do poziomu znajomości języka i potrzeb
  • powtórki ułatwiające zapamiętywanie materiału
  • tryb offline

W aplikacji Babbel postawiono na praktyczne zastosowanie języka obcego, tworząc ponad 5000 kursów, dzięki którym zdobędziesz umiejętność pisania, czytania, rozumienia tekstu i poprawnej wymowy w języku obcym.

W polskiej wersji językowej aplikacji można obecnie uczyć się angielskiego i niemieckiego, ale po przełączeniu na angielską wersję możemy uczyć się także: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, portugalskiego, rosyjskiego, tureckiego, norweskiego, duńskiego, szwedzkiego, holenderskiego i indonezyjskiego – warunkiem efektywnej nauki w tych językach jest oczywiście znajomość języka angielskiego.

Dzięki testowi wstępnemu, aplikacja określi Twój poziom zaawansowania znajomości języka i dopasuje, czy powinieneś rozpocząć naukę od podstaw, czy na poziomie zaawansowanym. Możesz także samodzielnie wybrać określoną tematykę lub zagadnienia, które szczególnie Cię interesują. Aplikacja Babbel oferuje kursy specjalistyczne, w tym Business English, a także kursy zawodowe i takie, które od podstaw przygotują Cię do wyjazdu za granicę. Po przejściu kursów na pewno dogadasz się po angielsku w dowolnym miejscu na świecie.

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja rozpoznawania mowy, dzięki której nauczysz się prawidłowej wymowy słów i całych zwrotów w języku angielkim. Aplikacja weryfikuje, czy prawidłowo wypowiedziałeś konkretne frazy. To doskonałe ćwiczenie, aby pewnie i płynnie posługiwać się nowym językiem.

Wszystkie lekcje opierają się na praktycznym zastosowaniu języka, które spotkamy w prawdziwych sytuacjach życiowych i rozmowach z innymi.

Ile kosztują kursy w aplikacji Babbel?

Zanim zdecydujesz się na wybranie subskrypcji możesz przez 7 dni wypróbować za darmo i bez zobowiązań naukę wybranego języka. Jeżeli sposób nauki przypadnie Ci do gustu możesz skorzystać z jednego z 3 dostępnych planów – im dłuższy okres opłacisz, tym więcej zaoszczędzisz! W przypadku wybrania rocznego planu, możesz zaoszczędzić nawet 42% niż gdybyś wybierał subskrypcję 3-miesięczną.

Cennik Babbel

3 mies.

39,99 zł

miesięcznie

104,97 zł pobierane co 3 miesiące

6 mies.

27,99 zł

miesięcznie

167,94 zł pobierane co 6 miesięcy

1 rok

19,99 zł

miesięcznie

239,88 zł pobierane raz na rok

Kupując dowolny plan subskrypcji Babbel masz dostęp do wszystkich kursów danego języka, z których możesz uczyć się na komputerze oraz urządzeniach mobilnych. W sekcji „Mój poziom” znajdziesz listę wszystkich dostępnych kursów. „Więcej kursów” to sekcja, w której znajdują się kursy specjalistyczne, takie jak np. Business English. Uzyskujesz również dostęp do funkcji powtórek, w której wyświetlać się będą zwroty i słówka z przerobionych lekcji.

Aplikacja mobilna Babbel

Aplikacja mobilna Babbel – nauka języków obcych dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android) – linki znajdziesz poniżej. Oferuje ona te same opcje, jak wersja przeglądarkowa na komputerze – dodatkowo możesz pobrać lekcje do trybu offline, aby korzystać z kursów w podróży – np. w samolocie.

Screeny z aplikacji Babbel

Aplikacja jest intuicyjna i prowadzi krok po kroku przez każdy etap kursu – mogą z niej korzystać użytkownicy z każdej grupy wiekowej, aby łatwo zapamiętywać słowa i uczyć się prawidłowej wymowy. Miłej nauki!

źródło: artykuł partnerski | opracowanie własne