Windows jest teraz aplikacją na iPhone’y, iPady, komputery Mac i PC

Microsoft stworzył nową aplikację „Windows App” umożliwiającą dostęp do systemu operacyjnego na różnych urządzeniach, nawet na iPhonie!

Aplikacja Windows App na komputerze Mac

Firma Microsoft stworzyła aplikację mobilną Windows App działająca pod systemem iOS, iPadOS, macOS, Windows i w przeglądarkach internetowych. Aplikacja zasadniczo wykorzystuje poprzednią aplikację Windows 365 i zamienia ją w centralny hub do przesyłania strumieniowego kopii systemu Windows ze zdalnego komputera, Azure Virtual Desktop, Windows 365, Microsoft Dev Box i usług pulpitu zdalnego firmy Microsoft.

Microsoft obsługuje wiele monitorów za pośrednictwem aplikacji Windows App, niestandardowych rozdzielczości i skalowania wyświetlania oraz przekierowywania urządzeń dla urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery internetowe, urządzenia pamięci masowej i drukarki. Wersja zapoznawcza aplikacji Windows App nie jest jednak obecnie dostępna dla systemu Android.

Aplikacja Windows App jest również ograniczona do kont firmowych Microsoftu, ale wiele wskazuje na to, że będzie dostępna także dla zwykłych użytkowników. Monit logowania w aplikacji Windows App sugeruje, że możesz uzyskać dostęp do aplikacji przy użyciu osobistego konta Microsoft, ale ta funkcja obecnie nie działa.

Firma Microsoft od dziesięcioleci oferuje podobne aplikacje do zdalnego łączenia się z komputerami, w szczególności dzięki aplikacji Remote Desktop Connection dostarczanej pod systemem Windows. Specjalna aplikacja mobilna Windows App jest jednak nietypowym tworem i może sygnalizować realizację szerszych ambicji Microsoftu, aby w pełni przenieść system Windows do chmury.

Firma Microsoft utworzyła nowy zespół ds. systemu Windows skupiony na sieci Web po tym, jak we wrześniu były szef Surface i Windows Panos Panay odszedł z firmy i przeszedł do Amazona. Wydaje się, że nowy zespół ds. „doświadczenia pod systemem Windows i sieci Web” jest w dużej mierze skupiony na tworzeniu usług internetowych opartych na sztucznej inteligencji dla systemu Windows.

Dostęp do usług i komputerów w chmurze za pomocą aplikacji Windows App firmy Microsoft
Dostęp do usług i komputerów w chmurze za pomocą aplikacji Windows App firmy Microsoft

Widzieliśmy już, że pod systemem Windows 11 pojawiło się wiele funkcji internetowych, z głównym interfejsem wyszukiwania dynamicznie aktualizującym się z internetu, systemem widżetów, a nawet integracją Copilot.

Podczas rozprawy FTC przeciwko Microsoftowi dowiedzieliśmy się, że firma chce całkowicie przenieść system Windows do chmury po stronie klienta, co już oferuje firmom korzystającym z systemu Windows 365. Aplikacja Windows App może po prostu przygotować grunt dla konsumentów w celu uzyskania dostępu komputerów i aplikacji Windows z chmury na urządzeniach, na których nie działa system operacyjny Microsoftu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge