Mechaniczna pozytywka Muro Box N40 sterowana apką!

Opierając się na sukcesie oryginalnej 20-dźwiękowej pozytywki mechanicznej, Muro Box N40 ma prawie 4 oktawy, jest fabrycznie załadowany 30-utworową playlistę offline i można ją załadować melodiami za pomocą aplikacji mobilnej.

Pozytywka Muro Box N40

W połowie 2020 roku na Indiegogo wystartował projekt z Tajwanu, którego celem było stworzenie wspaniałej małej mechanicznej pozytywki, która mogłaby odtwarzać melodie załadowane za pomocą aplikacji na smartfona. Teraz jego twórcy dążą do podwojenia zabawy dzięki nowemu rządzeniu o nazwie Muro Box N40.

Pierwszy model zasilany sieciowo posiadał opatentowany cylinder, który można było dostosować za pomocą aplikacji tak, aby grzbiety uderzały w zęby dostrojonego grzebienia i wybrzmiewały wybraną melodię w ramach 20-dźwiękowego zakresu diatonicznego.

Jak sama nazwa wskazuje, najnowsza wersja podwaja ten zakres do 40 nut, zasadniczo umieszczając dwie jednostki w jednym pudełku. Oznacza to, że model Standard obejmuje prawie cztery oktawy całych tonów i półtonów (choć niektóre nuty zostały wykluczone).

Muro Box N40 ma fabrycznie załadowanych 30 bezpłatnych melodii na edytowalnej liście odtwarzania offline i, tak jak poprzednio, bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemami iOS i Android może służyć do ładowania utworów od globalnej społeczności użytkowników, podglądania utworów lub komponowania nowych melodii.

Modele Muro Box N40 Standard i Sublime można podłączyć kablem do sprzętu MIDI w celu tworzenia melodii

Mechaniczna pozytywka ma podstawę ze stopu cynku z klonową obudową i ma teraz zdejmowaną pokrywę. 5-pinowe porty DIN i USB-C umożliwiają bezpośrednie połączenie ze sprzętem MIDI w celu tworzenia niestandardowych utworów, a także gniazdo wyjściowe audio 6,5 mm podłączone do przetwornika w celu nagrywania.

Opracowano również wersję Muro Box N40 Sublime, która ma cztery dostrojone grzebienie – po dwa z każdej strony cylindra, dzięki czemu każda nuta „jest odtwarzana jednocześnie przez 2 grzebienie (płyty wibracyjne) mierzące 14 centów”. Ten flagowy model posiada mosiężną podstawę i jest zamknięty w termicznie modyfikowanym pudełku z akacji.

Nowa rodzina Muro Box składa się z flagowego N40 Sublime (na górze), N40 Standard (na dole po prawej) i zasilanego bateryjnie N20 Lite (na dole po lewej)
Nowa rodzina Muro Box składa się z flagowego N40 Sublime (na górze), N40 Standard (na dole po prawej) i zasilanego bateryjnie N20 Lite (na dole po lewej)

Poziomy zbiórek na Kickstarterze dotyczące Muro Box N40 zaczynają się obecnie od 972 dolarów. Obowiązują zwykłe ostrzeżenia dotyczące finansowania społecznościowego, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w kwietniu 2024 roku.

Twórcy opracowali także zasilaną bateryjnie wersję oryginalnego Muro Boxa o nazwie N20 Lite Battery, która nie zostanie dodana do kampanii jako opcja wsparcia, dopóki nie zostanie osiągnięta łączna kwota podstawowa wynosząca 660.000 dolarów z Kickstartera i Wabay (w Tajwanie).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Muro Box Global | New Atlas