Serial „W niemieckim domu” już 15 listopada w Disney+

Już 15 listopada na Disney+ będzie można zobaczyć serial „W niemieckim domu”, przedstawiający historię młodej niemieckiej tłumaczki, która na skutek pracy przy drugim procesie oświęcimskim musi skonfrontować się z szokującą rodzinną prawdą.

Serial „W niemieckim domu” od Disney+ (2023)

Na ekranie plejadę niemieckich gwiazd uzupełniają polscy aktorzy, a wśród nich Piotr Głowacki i Rafał Maćkowiak. Serial W niemieckim domu to historia tłumaczki Evy Bruhn. Młoda kobieta, która już niebawem ma się zaręczyć, zostaje poproszona o tłumaczenie z niemieckiego na polski podczas drugiego procesu oświęcimskiego. Rodzice i przyszły narzeczony próbują odwieźć ją od tego pomysłu, ale Eva podąża za swoim instynktem i przyjmuje ofertę pracy. Wkrótce odkrywa, że ma bardziej osobisty związek z procesem, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić.

Zobacz także: „Światełko” — serial oryginalny National Geographic od 2 maja w Disney+ 

W niemieckim domu to pięcioczęściowy niemiecki miniserial, który jest adaptacją książki Annette Hess o tym samym tytule. Autorka jest jednocześnie scenarzystką oraz showrunnerką produkcji. Za reżyserię odpowiadają Isa Prahl i Randa Chahoud.

W serialu można zobaczyć wielu cenionych niemieckich aktorów, w tym Katharinę Stark, Iris Berben, Heinera Lauterbacha, Anke Engelke, Maksa von der Groebena, Aarona Altarasa. W obsadzie znajduje się także wielu polskich aktorów, w tym Piotr Głowacki oraz Rafał Maćkowiak.

Serial kręcono między innymi w Krakowie, Zabrzu i Katowicach. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+