Wizja smartfona do noszenia od Motoroli!

Motorola zaprezentowała swoją koncepcję wyświetlaczy adaptacyjnych smartfonów na targach Lenovo Tech World ’23.

Smartfon do noszenia od Motoroli owinięty wokół nadgarstka (koncepcja)
Smartfon do noszenia od Motoroli owinięty wokół nadgarstka (koncepcja)

Składane smartfony robią obecnie furorę na rynku. Firmy takie jak Google, Samsung, OnePlus i Motorola biorą udział w wyścigu i konkurują ze sobą. Teraz Motorola dodaje coś od siebie, wprowadzając nową koncepcję, chcąc wyprzedzić konkurencję. W niedawnym komunikacie prasowym Motorola zaprezentowała koncepcję zginanego telefonu z wyświetlaczem pOLED FHD+. Co wyróżnia to urządzenie? Jego możliwości adaptacyjne pozwalają użytkownikom zginać i kształtować wyświetlacz w różne formy w zależności od potrzeb.

Zobacz również: 95-lecie firmy Motorola — najważniejsze innowacje i momenty z historii

Koncepcja adaptacyjnego wyświetlacza umożliwia płynne przejście od standardowego telefonu z systemem Android po rozłożeniu go na płasko: 6,9-calowego wyświetlacza z pełnym systemem Android – do owinięcia go wokół nadgarstka, co zapewnia wyjątkowe wrażenia podczas noszenia. Alternatywnie użytkownicy mogą ustawić go w różnych trybach stojaka dla różnych kątów widzenia.

W pozycji pionowej urządzenie można ustawić w pozycji stojącej, prezentując bardziej kompaktową formę pełnego systemu Android na wyświetlaczu o przekątnej 4,6 cala. Osobom będącym w ruchu owinięcie urządzenia wokół nadgarstka zapewnia łączność podobną do zewnętrznego wyświetlacza Motoroli Razr Plus.

Jednak koncepcja wyświetlacza to nie jedyna innowacja, jaką przygotowała Motorola. Firma ujawniła także zestaw nowych funkcji AI zintegrowanych z urządzeniem. Wśród nich znajduje się generatywny model sztucznej inteligencji, który działa lokalnie na urządzeniu, umożliwiając użytkownikom rozszerzenie ich osobistego stylu na telefony. Użytkownicy mogą przesyłać lub robić zdjęcia swojego stroju, generując wiele unikalnych obrazów tworzonych przez sztuczną inteligencję, których można używać jako niestandardowych tapet na swoich urządzeniach.

Koncepcja: smartfon z wyświetlaczem adaptacyjnym od Motoroli
Koncepcja: smartfon z wyświetlaczem adaptacyjnym od Motoroli

Motorola nie poprzestaje na spersonalizowanych tapetach — firma zaprezentowała trzy inne koncepcje sztucznej inteligencji. Należą do nich funkcje takie jak zacieranie poufnych informacji, przekształcanie pogniecionych paragonów w nieskazitelne dokumenty oraz podsumowywanie notatek, e-maili i czatów.

Wciąż nie wiadomo, czy koncepcja adaptacyjnego wyświetlania stanie się rzeczywistością. Ale hej, wygląda na to, że Motorola przygotowuje ekscytujące rzeczy w kategorii składanych smartfonów. Podczas Lenovo Tech World ’23 firma Lenovo zaprezentowała nowego osobistego asystenta MotoAI stworzonego specjalnie dla smartfonów Motorola.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Motorola | PhoneArena | Lenovo