Projektor C1 TriChroma 4K ma głośniki JBL i oferuje „wszystko w jednym”

Hisense obiecuje „niezrównaną dokładność kolorów i jakość obrazu” dzięki mini projektorowi laserowemu C1 TriChroma 4K, który wyposażono w głośniki JBL.

Hisense | C1 65”-300” Trichroma 4K Laser Mini Projector
Hisense | C1 65”-300” Trichroma 4K Laser Mini Projector

Po zaprezentowaniu na targach CES 2023 obok pierwszego na świecie telewizora laserowego 8K i potrójnego laserowego projektora Dolby Vision 4K UST o jasności 3000 lumenów, miniprojektor laserowy C1 TriChroma 4K trafił teraz do sprzedaży w USA. W sumie w styczniu firma Hisense ujawniła w Las Vegas szczegóły dotyczące sześciu nowych projektorów – najnowszymi z nich były modele kina domowego PX2-Pro i PL1. W przeciwieństwie do tych urządzeń, C1 TriChroma musi zostać odsunięty od ekranu, aby wyświetlić obraz o przekątnej od 65 do 300 cali.

Jest jednak zbudowany w oparciu o opracowany przez firmę Hisense silnik laserowy TriChroma, który wykorzystuje oddzielną wiązkę dla koloru czerwonego, niebieskiego i zielonego, aby pokryć 110% szerokiej gamy kolorów BT.2020 przy jasności 1600 ANSI lumenów. Projektor w kształcie sześcianu obsługuje rozdzielczość 4K UHD przy odświeżaniu 60 Hz i obsługuje treści HDR10, HLG i Dolby Vision. Autofokus i automatyczna korekcja trapezu również powinny ułatwić konfigurację.

Potrójny projektor laserowy C1 może emitować światło o jasności 1600 ANSI lumenów, wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD Dolby Vision i jest wyposażony w system dźwiękowy JBL.

Projektor C1 TriChroma ma wbudowane Wi-Fi 6E i Bluetooth z obsługą AirPlay 2 i Miracast, a także obsługuje platformę VIDAA Smart TV zapewniającą dostęp do aplikacji serwisów VOD, takich jak Netflix, Amazon Prime i Disney Plus, a także gier. Podłączenie do źródeł multimediów i konsol jest możliwe poprzez HDMI (w tym audio) i USB, dostępne jest także gniazdo Ethernet LAN wraz z analogowymi i cyfrowymi wyjściami audio.

Ale użytkownicy prawdopodobnie nie będą zawracać sobie głowy podłączaniem C1 TriChroma do zewnętrznych głośników, ponieważ projektor posiada już wbudowany system dźwiękowy JBL o mocy 20 W, który obsługuje wciągający Dolby Atmos dla uzyskania „kinowego dźwięku”.

Projektor Hisense C1 TriChroma 4K Laser Mini Projector w salonie i sypialni
Projektor Hisense C1 TriChroma 4K Laser Mini Projector w salonie i sypialni

Projektor o wymiarach 9,7 ✕ 7,1 ✕ 8,5 cala (24,6 ✕ 18 ✕ 21,6 cm) i wadze 4,6 kg (10,1 funta) został zbudowany z myślą o przenośności, jednak nie ma wbudowanego akumulatora, dlatego użytkownicy będą musieli wziąć pod uwagę dostępność gniazdka elektrycznego podczas używania.

Cena projektora Hisense C1 TriChroma Laser Mini Projector w USA to 2299,99 USD (ok. 9700 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: strona produktowa projektora Hisense C1 TriChroma | New Atlas