Kazadi i Tatarska w szczerej rozmowie w podcaście „Herstory. Poznaj jej historię”

Telewizja HISTORY wypuściła serię podcastów „Herstory. Poznaj jej historię” w ramach projektu Herstory — Anna Tatarska rozmawia ze swoimi gościniami m.in. o kobietach w biznesie, sztuce czy mediach.

Kazadi i Tatarska w szczerej rozmowie w podcaście „Herstory. Poznaj jej historię”

W czwartek 19 października 2023 roku do sieci trafił kolejny odcinek słuchowiska, w którym prowadząca przeprowadza szczerą rozmowę z Patricią Kazadi. Aktorka, wokalistka i aktywistka na rzecz zdrowia kobiet opowiedziała o roli kobiet w show-biznesie. Podczas rozmowy wspomniała swoje początki w mediach, zdradziła jak reagowała na seksualizujące komentarze, kiedy była nastolatką. Patricia Kazadi wyznała też, że doświadczyła związku przemocowego. Co pozwoliło jej się z niego wyzwolić? Czy była w stanie wybaczyć byłemu partnerowi?

Gościni Anny Tatarskiej jakiś czas temu usłyszała brutalną diagnozę – endometrioza. Wówczas postanowiła zaangażować się i wspierać inne kobiety zmagające się z tą chorobą. W podcaście „Herstory. Poznaj jej historię” opowiedziała, jak na jej życie osobiste wpłynęła choroba.

To tylko niektóre z wciągających tematów, które zostały poruszone w rozmowie Patricii Kazadi i Anny Tatarskiej. 

Posłuchaj „Herstory. Poznaj jej historię”

Herstory to projekt stworzony przez telewizję HISTORY, który opowiada historie inspirujących kobiet – od twórczyni kodeków, przez antropolożki, po tajne agentki. Postaci wybitnych Polek przybliżą nam podcasty, dzieła sztuki i wyjątkowa aukcja charytatywna, a także inne akcje zaplanowane w ramach Herstory. Projekt realizowany jest przez HISTORY Channel we współpracy z Fundacją Muzeum Historii Kobiet, Domem Aukcyjnym DESA Unicum, Empikiem, Clear Channel i Grupą Agora.

Od samego początku Patricia Kazadi aktywnie wspiera projekt Herstory.

Czuję ogromną wdzięczność, że mogę być częścią Herstory. Żałuję, że jak byłam dzieckiem, nie było takich projektów. Cieszę się, że teraz małe dziewczynki dzięki takim inicjatywom mają szansę zobaczyć, że Kobiety są ogromną częścią naszej historii, jakie potrafią być silne, autorytatywne, że też były olimpijkami, osiągały ogromne sukcesy w branży medycznej, naukowej, że walczyły o naszą niepodległość, o wolność naszego kraju i dobro – to niezwykle inspirujące i mam nadzieję zmotywuje kolejne pokolenia.

– mówi Patricia Kazadi

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: History Channel