Zagadki i dźwięki w grze „OCO”

Fantastyczna i prosta platformówka „OCO” stanowi doskonały przykład hitu, który bazuje na prostej idei.

Zrzuty ekranów z gry „OCO”
Zrzuty ekranów z gry „OCO”

Gra zawiera podstawowe elementy, którymi charakteryzują się tytuły z tego gatunku, jednak rozgrywka jest odrobinę zakręcona — dosłownie i w przenośni. W OCO jesteś małym kwadracikiem żyjącym w obracającym się świecie. Stukaj w ekran, żeby skakać po elementach planszy i gromadzić żółte klocki. Oczywiście musisz zebrać je wszystkie, aby przejść do następnej rundy.

To nie koniec zabawy! Czasami otrzymujesz zadanie specjalne, w którym musisz ukończyć poziom, stukając w ekran jak najmniejszą liczbę razy. Pamiętaj, że na jego wykonanie dostępna jest ograniczona ilość czasu!

Ponadto platformy mają różne kolory i właściwości. Na przykład niebieskie płytki działają jak trampolina. Odbijając się od nich, zostawiasz za sobą smugę, która czasami może układać się w kształty przypominające płatki kwiatów.

Co najlepsze w OCO masz do dyspozycji narzędzia służące do budowania poziomów. Konstruuj własne rundy i udostępniaj je innym graczom — ich tworzenie jest tak nieskomplikowane, jak sama rozgrywka.

Możesz wybrać dowolny stopień trudności etapu. Pamiętaj jednak, że każdą rundę musisz przejść, zanim udostępnisz ją innym.

Choć potrzeba wprawy, aby tworzyć profesjonalne poziomy, w OCO budowanie nawet najprostszych jest szalenie wciągające.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store