Gra logiczna „pliq: A Marvelous Puzzle Game”, czyli jaki jest kształt niczego?

W łamigłówce „pliq: A Marvelous Puzzle Game”, w odróżnieniu od innych gier z tego gatunku, skupiasz się na pustych przestrzeniach — czyli na tym wszystkim, czego na planszy po prostu nie ma.

Gra logiczna pliq: A Marvelous Puzzle Game

Celem jest wypełnienie tych miejsc klocek po klocku. Co będzie Twoją nagrodą za wykonanie tego zadania? Fantastyczna eksplozja kolorów!

To coś w rodzaju słynnego Tetrisa, tylko że na odwrót. Zamiast manewrować bloczkami o różnych kształtach, aby wypełnić wolną przestrzeń w rzędach, nadbudowujesz brakujące elementy ściany klocków, zanim dotrze ona do dołu ekranu.

W tym celu musisz szybko się zorientować, gdzie dokładnie znajdują się luki, a następnie stuknąć w ekran i przeciągnąć po nim palcem, aby jak najprędzej stworzyć odpowiedni kształt, który je wypełni.

Za każdym razem, gdy uda Ci się ułożyć pełen rząd klocków, doświadczysz satysfakcjonującego wybuchu kolorów i dźwięków. Im więcej rzędów uda Ci się zniszczyć na raz, tym lepszy wynik uzyskasz. Możesz go dodatkowo poprawić, wciskając przycisk przyspieszający opadanie ściany klocków.

Sprawdź również:

W grze „Two Dots” wystarczą dwie kropki do celu!

Rozgrywka w pliq początkowo może wydawać się prosta, ale prędkość opadania ściany szybko zaczyna rosnąć, a kształty luk stają się coraz bardziej skomplikowane. Dodatkowo klocki oznaczone zamkiem trzeba niszczyć po kilka razy, co wymaga umiejętności przewidywania i kociego wręcz refleksu. Pamiętaj, że gdy tylko powinie Ci się noga, rzędów zacznie przybywać w zatrważającym tempie — rozważ wtedy opcję atomową i w razie potrzeby skorzystaj z ratującej sytuację bomby.

Bomby czyszczą całe rzędy klocków, a do tego widowiskowe bum daje masę satysfakcji.
Chociaż boki klocków w pliq są zaokrąglone, pasują do siebie jak ulał. Trudno nie przyznać, że pomysł wypełniania przestrzeni, których w innych grach nawet się nie zauważa, jest genialny w swojej prostocie.

pliq: A Marvelous Puzzle Game

źródło: App Store Polska