Zainstaluj iOS 16.7.1, jeśli nie masz iOS 17!

Apple wypuściło ważną poprawkę bezpieczeństwa w aktualizacji iOS 16.7.1 dla iPhone’ów z systemem iOS 16 — eliminuje ona paskudny błąd zabezpieczeń.

Logo systemu iOS 16 firmy Apple

We wtorek 10 października 2023 roku Apple wydało uaktualnienie iOS 16.7.1, aby rozwiązać poważny problem bezpieczeństwa na urządzeniach działających jeszcze pod starszą wersją systemu operacyjnego firmy dla iPhone’a. Jest ono przeznaczone dla użytkowników iPhone’a, którzy nie przeskoczyli jeszcze na iOS 17, albo ich urządzenia nie są już zgodne z najnowszą wersją. Dostępna jest również wersja iPadOS 16.7.1 dla iPadów.

Zobacz także: Masz problem z Wi-Fi na iPhonie z iOS 17? Nie jesteś sam…

iOS 17 zadebiutował we wrześniu dla każdego iPhone’a wyprodukowanego w ciągu ostatnich pięciu lat, ale dane pokazują, że na znacznej liczbie iPhone’ów nadal działa jakaś wersja iOS 16. Właśnie wydana poprawka zabezpieczeń jest przeznaczona dla urządzeń z tej grupy, jeśli ich właściciele nadal nie chcą aktualizacji do iOS 17.

iOS 16.7.1 jest aktualizacją bezpieczeństwa, ponieważ nie zawiera żadnych nowych funkcji poza zlikwidowaniem luki w zabezpieczeniach. Dotyczy to jądra systemu operacyjnego, a ostrzeżenie firmy brzmi: „Apple wie o raporcie mówiącym, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany w wersjach systemu iOS wcześniejszych niż iOS 16.6”.

Rozwiązano także drugi, mniej krytyczny problem związany z bezpieczeństwem. iPadOS 16.7.1 zawiera te same poprawki bezpieczeństwa. Jest to najnowsza z szeregu poprawek zabezpieczeń dla systemu iOS 16 i iPadOS 16, które niedawno ukazały się w firmie Apple.

Jak zainstalować iOS 16.7.1 i iPadOS 16.7.1?

Użytkownicy iPhone’a lub iPada mogą zainstalować iOS 16.7.1 lub iPadOS 16.7.1 bezprzewodowo na urządzeniu, otwierając aplikację Ustawienia i przechodząc do OgólneUaktualnienia. Alternatywnie podłącz urządzenie do komputera Mac lub komputera PC z zainstalowanym programem iTunes, aby zainstalować nową wersję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple