Nowe SongBooki od Tivoli, nawiązują do minionej epoki

Tivoli zaprezentowało dwa odnowione urządzenia SongBook oraz klasyczny głośnik do streamowania dźwięku z serwisów streamingowych czy radia internetowego.

SongBook Max od Tivoli Audio

Tivoli Audio to synonim wysokiej klasy sprzętu audio, który przetrwał próbę czasu. Teraz bostoński producent ożywił SongBook — swoje przenośne radio z budzikiem AM/FM o niewielkich rozmiarach — w nowoczesnej formie dla melomanów. Nowa kolekcja Tivoli obejmuje trzy przenośne głośniki, z których każdy łączy w sobie innowacyjną technologię, zachowując jednocześnie klasyczny charakter boomboxa, który docenią audiofile.

Dwa z nich to Songbook i Songbook Max, które zaskakująco odtwarzają dźwięk monofoniczny, a nie stereo, mają wodoodporność IPX4 i są również dwukrotnie lepsze od wzmacniaczy. Trzeci to udoskonalony Model Two Digital, który również odzwierciedla skupienie marki na designie, a wszystkie te wersje podobno wyróżnia doskonała akustyka.

SongBook to małe, ale potężne urządzenie audio z wbudowanym przedwzmacniaczem i łącznością Bluetooth 5.3. Przenośny głośnik wyposażony jest w 40-watowy wzmacniacz, 3,5-calowy przetwornik pełnozakresowy i 3,5-calowy głośnik niskotonowy. Waży dość sporo, bo ok. 3 kg (6,7 funta) i zapewnia 10-godzinne odtwarzanie bez przerwy na jednym ładowaniu. SongBook kosztuje 450 dolarów jest dostępny w kolorach zielonym i kremowym.

Songbook Max z kolei jest podobny konstrukcyjnie do podstawowego modelu, jest wyposażony w dwa 50-watowe wzmacniacze, 4-calowy subwoofer, 4-calowy przetwornik średniotonowy i 0,75-calowy głośnik wysokotonowy. Brzmi lepiej niż wersja SongBook i dodatkowo posiada funkcję radia FM. Tivoli zdecydowało się dodać Maxa z powiększonym pokrętłem strojenia (jak w klasycznym Model One Radio), umożliwiającym wybór spośród pięciu zaprogramowanych stacji radiowych, oraz przyciskiem skanowania na górnym panelu.

Głośnik SongBook Max waży około 5 kg (11,5 funta) i może pochwalić się 10 godzinami pracy na pełnej baterii. Głośnik kosztuje 600 dolarów i jest dostępny w dwóch ciekawych wersjach kolorystycznych.

Głośnik do transmisji strumieniowej Model Two Digital uzupełnia nową ofertę. Ma szczelinową przednią osłonę chłodnicy i powierzchnię niepokrytą tkaniną, łatwą do czyszczenia. Można go eksponować w pozycji poziomej lub pionowej — dzięki temu doskonale komponuje się z każdym nowoczesnym wystrojem.

Model Two Digital (Tivoli Audio)

Ten stylowy głośnik jest przeznaczony do streamingu muzyki za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay 2 lub Chromecasta. Model Two Digital jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – biało-srebrnej, czarnej i orzechowo-złotej. Głośnik kosztuje 475 dolarów i można go już teraz zamówić w przedsprzedaży, a jego premiera przewidziana jest na 15 listopada 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Tivoli Audio | Yanko Design