Zamek tedee GO zamontujesz w kilka minut na kluczu!

Polska firma Gerda ma teraz w swoim portfolio, oprócz tedee PRO także inteligentny zamek tedee GO, który zamontujesz na kluczu, bez wymiany wkładki!

Inteligentny zamek tedee GO

Dotychczasowy inteligentny zamek tedee Smart Lock nazywa się teraz tedee PRO, a to dlatego, aby odróżnić go od wydanego nowego, tańszego produktu tedee GO. Zamki Gerdy znane są z wysokiej jakości i bezpieczeństwa i jak zapewnia producent, tak samo jest w przypadku nowego inteligentnego zamka. Chcąc korzystać z tedee PRO trzeba wymienić całą wkładkę zamka i dopasować do szerokości drzwi, co dla niektórych może być zniechęcające.

W przypadku nowego produktu tedee GO, firma postanowiła zawalczyć z tą barierą, i obawami przez wymianą kluczy i rozkręcaniem zamka w drzwiach. Tańsza alternatywa znacząco upraszcza montaż, ponieważ nic nie trzeba robić z zamontowanym zamkiem (wkładką) w drzwiach.

Tedee GO jest gotowy do użycia w ciągu zaledwie kilku minut. Najpierw otwierasz pokrywę i aktywujesz trzy baterie CR123A/R, które wystarczą łącznie na około sześć miesięcy przy ośmiu użyciach dziennie. Klucz jest wkładany po wewnętrznej stronie drzwi.

Zamek jest następnie umieszczany na kluczu i mocowany za pomocą trzech małych wkrętów dociskowych. W zależności od tego jaki mamy odstęp nasadki od drzwi należy zamocować adapter tak, aby śruby się trzymały. Adapter mocuje się na przylepiec 3M, który jest już na nasadce. I to wszystko , zamek jest zamontowany. Od razu można przystąpić do konfiguracji zamka.

Ważne jest to, żeby zamek był wstanie otwierać się kluczem z zewnętrznej strony, gdy klucz w domu jest włożony do zamka. W przeciwnym razie, gdy mamy zamontowany tedee GO na kluczu, nie będzie można otwierać zamka kluczem z zewnątrz.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej tedee
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej tedee

Inteligentny zamek skonfigurujesz w aplikacji mobilnej tedee, postępując zgodnie z instrukcjami krok po kroku. Kalibracja odbywa się po dodaniu zamka do aplikacji. Zapamiętuje stan otwarty, zamknięty i zaciągnięty.

Następnie można wprowadzić różne ustawienia w aplikacji, w tym, czy drzwi blokują się automatycznie lub czy należy użyć automatycznego odblokowania, jak zamek zachowuje się po naciśnięciu przycisku na tedee GO i nie wiele więcej.

Obejrzyj, jak wygląda montaż tedee GO:

Funkcje i cechy

Szczególnie przydatne jest automatyczne odblokowanie. Po ustawieniu własnej lokalizacji zamek może automatycznie odblokować drzwi, gdy się zbliżysz. Gdy wraz ze smartfonem znajdziesz się w odpowiedniej odległości, zamek budzi się i czeka na sygnał Bluetooth. Ponieważ zasięg Bluetooth jest raczej mały, tedee Go odblokowuje drzwi, gdy jesteś blisko niego. W praktyce sprawdza się to bardzo dobrze, ale czasami może to zająć trochę dłużej i trzeba poczekać jeszcze kilka sekund przed drzwiami.

Mocny silnik o momencie obrotowym 1,6 Nm nadaje się do wielokrotnego blokowania i wydaje podobne odgłosy co tedee PRO, na poziomie około 80 decybeli. Obudowa Go jest wykonana wyłącznie z tworzywa sztucznego o wyglądzie aluminium.

Tedee GO nadal można określić jako kompaktowy, mimo że przez to, że musi zostać zamontowany na kluczu jest znacznie większy w porównaniu do PRO. Model GO mierzy 57 x 63 milimetry (średnica x wysokość), PRO jest jeszcze mniejszy i ma wymiary 45 x 55 milimetrów.

Porównanie wielkości inteligentnych zamków do drzwi:Yale Linus, Nuki, Danalock, tedee GO i tedee PRO
Porównanie wielkości/wymiarów inteligentnych zamków do drzwi:Yale Linus, Nuki, Danalock, tedee GO i tedee PRO

Tedee Go jest dostępny w kolorze srebrno-białym i czarnym i wygląda dobrze zarówno na jasnych, jak i ciemnych drzwiach.

tedee GO w kolorze białym i czarnym
tedee GO w kolorze białym i czarnym

Baterie zamiast akumulatorów

Tedee GO działa na bateriach AA, które wystarczają na około sześć miesięcy, a następnie należy je wymienić. Z drugiej strony w PRO polegamy na baterii, którą można łatwo naładować za pomocą kabla magnetycznego. Baterie są materiałami eksploatacyjnymi i powodują dodatkowe koszty, baterii w PRO nie można wymienić i po dłuższym czasie może ona nie oferować pełnej pojemności.

Bramka Tedee Smart Bridge

Dodatkowy zakup bramki Tedee Smart Bridge jest wymagany, aby korzystać z niektórych funkcji, w tym zdalnego sterowania zamkiem, gdy jesteśmy daleko od domu. Jednocześnie zoptymalizowano niezawodność, a małe pudełko umożliwia również integrację z różnymi systemami inteligentnego domu, w tym Amazon Alexa, Fibaro, Google Home i Loxone. Tylko wersja PRO ma połączenie z HomeKit, ale GO wkrótce ma otrzymać aktualizację Thread i Matter.

tedee GO - montaż zamka na kluczu
tedee GO – montaż zamka na kluczu

Z bramką tedee połączysz swój zamek z domowym Wi-Fi, aby kontrolować tedee GO z dowolnego miejsca: zdalne odblokowanie drzwi, sprawdzanie aktywności w czasie rzeczywistym i sterowanie zamkiem za pomocą widżetów na smartfonie.

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna zamka tedee GO w Polsce to 949 zł, z kolei tedee PRO jest około dwa razy droższy i trzeba za niego zapłacić około 1849 zł. Ponadto, przypadku PRO trzeba dopasować i wymienić wkładkę.

Inteligentne zamki: tedee GO i tedee PRO
Inteligentne zamki: tedee GO i tedee PRO

Nowy tedee GO to niedrogi wariant, który jest nieco większy i brakuje mu kilku funkcji, ale jest montowany na kluczu i gotowy do użycia w mgnieniu oka.

Aplikację mobilną tedee pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gerda | Tedee | AppGefahren