Ukryty znak wodny na pudełku iPhone’a 15 potwierdza jego autentyczność

Apple dodało ukryte znaki wodne na pudełkach nowych modeli iPhone’a 15, aby pod światłem UV można było zweryfikować jego autentyczność.

Ukryty znak wodny na pudełku iPhone'a 15, potwierdzający autentyczność
Ukryty znak wodny na pudełku iPhone’a 15, potwierdzający autentyczność

Wygląda na to, że Apple dodało nowy element zabezpieczeń do pudełek iPhone’a 15, która może ułatwić weryfikację autentyczności urządzenia. Gigant technologiczny z Cupertino nie wspomniał o ukrytym znaku wodnym w okresie poprzedzającym wczorajszą premierę iPhone’a 15, ale dlaczego miałby to zrobić? Gdyby wcześniej powiadomiono o tym wszystkich, to oszuści wiedzieliby o jego istnieniu i mieliby więcej czasu na jego replikację.

Serwis 9to5Mac udostępnił wideo zamieszczone na X (dawniej Twitterze), na którym widać parę ukrytych znaków wodnych z tyłu pudełka iPhone’a 15. Znak wodny, widoczny tylko w świetle ultrafioletowym, wydaje się być kodem QR, który prawdopodobnie można zeskanować, aby sprawdzić, czy pudełko rzeczywiście jest oryginalnym dziełem Apple’a.

Jest to całkiem sprytne posunięcie, które może pomóc w walce z podrabianymi urządzeniami, ale możesz mieć pewność, że oszuści już pracują nad jego skopiowaniem, teraz, gdy każdy może kupić iPhone’a 15. Szczegóły kodu QR nie są jeszcze znane, ale należy się spodziewać, że jego działanie i dokładne przeznaczenie zostanie ujawnione w odpowiednim czasie.

Kupujący nowego iPhone’a 15 od renomowanego sprzedawcy, operatora sieci komórkowej, lub bezpośrednio od Apple’a, nie powinni martwić się o podróbki. Raczej ci, którzy kupują od mniejszych dostawców lub z zewnętrznych rynków, są bardziej podatni na podróbki.

Jak podkreśla 9to5Mac, przy osobistym zakupie telefonu możesz wykonać kilka kroków, aby sprawdzić, czy jest on autentyczny. Dokładnie sprawdź opakowanie i porównaj je z innymi pudełkami iPhone’a, aby upewnić się, że nie ma żadnych wyraźnych oznak podróbki. Podróbki niskiej jakości często wykorzystują różne czcionki lub nawet zawierają błędnie napisane słowa bezpośrednio na pudełku.

Zaleca się także, aby kupujący sprawdzili numer seryjny wydrukowany na pudełku i jeśli to możliwe, otworzyli urządzenie na miejscu i upewnili się, że informacje w ustawieniach telefonu odpowiadają tym, które widnieją na opakowaniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Techspot