Polka stworzyła autorski plakat do serialu „Ahsoka”

Anastazja „Nastka” Drabot jedyną Polką, która stworzyła autorski plakat do serialu „Ahsoka” w ramach międzynarodowego projektu Disney+.

„Gwiezdne Wojny - Ahsoka” - plakat autorstwa Nastki Drabot (Disney+)
„Gwiezdne Wojny – Ahsoka” – plakat autorstwa Nastki Drabot (Disney+)

W serwisie streamingowym Disney+ można już oglądać nowe odcinki Ahsoki, najnowszego serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen. Z okazji premiery wybrani artyści z wielu krajów zostali zaproszeni do stworzenia autorskich interpretacji motywów z serialu. Do projektu została zaproszona Polka, Nastka Drabot, która zaprojektowała wyjątkowy autorski plakat inspirowany serialowym motywem mistrzyni i uczennicy. Finalnie powstało 9 unikalnych grafik, które czerpią z motywów przedstawionych w serialu. 

Inspirująca mistrzyni i uczennica

Każdy z wybranych artystów przy tworzeniu swojej pracy miał do wyboru jeden z kilku motywów z serialu Ahsoka. Tym, co przyciągnęło uwagę Nastki Drabot, był motyw mistrzyni i uczennicy. To właśnie stąd czerpała inspirację przy tworzeniu plakatu. 

Tematem moich ilustracji bardzo często są kobiety, więc z chęcią stworzyłam plakat przedstawiający Ahsokę i Sabine. Obie bohaterki stanowią świetny wizualny kontrast, który chciałam podkreślić zestawiając różne odcienie różu i błękitu. Dzięki temu zabiegowi różnice między kobietami są podkreślone, ale jednocześnie widać, że doskonale się uzupełniają.

– wyjaśnia Anastazja Drabot

Pochodząca z Ostrołęki Anastazja „Nastka” Drabot ukończyła architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale to zawód ilustratora przyniósł jej spełnienie i radość. Obecnie zajmuje się ilustracją i grafiką, operując wektorami, dzięki czemu jej obrazki są w pełni skalowalne. Artystka jako wyróżnik swoich prac wskazuje przede wszystkim dobór kolorów.

Projekt plakatu inspirowanego serialem Ahsoka jest kolejną okazją dla polskich artystów do zaistnienia na arenie międzynarodowej. Przy okazji premiery najnowszego sezonu The Mandalorian w marcu tego roku, Disney+ zaprosił do globalnej aktywacji sześciu polskich grafików, których zadaniem było stworzenie artystycznej interpretacji hełmów mandolariańskich, łączącej serialowe motywy z regionalnym folklorem naszego kraju. W ten sposób powstało 6 wyjątkowych projektów, a pięć z nich pojawiło się w formie murali w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu.

Serial „Ahsoka” jest już dostępny na platformie Disney+. Kolejne odcinki pojawiają się co środę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska