Kanał CTV – Dla Ciebie w ofercie CANAL+

Nowy niekodowany kanał kobiecy „CTV – Dla Ciebie” ma pojawić się 3 października 2023 roku w ofercie platformy Canal+.

CTV – Dla Ciebie (logo stacji telewizyjnej)

Kanał telewizyjny CTV – Dla Ciebie miał pojawić się w ofercie już w sierpniu tego roku, ale teraz rzecznik prasowy Canal+ Polska Piotr Kaniowski potwierdził w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że nowa stacja FTA zostanie włączony do oferty 3 października 2023 roku. CTV – Dla Ciebie będzie dostępny dla wszystkich klientów oferty satelitarnej Canal+, ale nie będzie tzw. kanałem gwarantowanym.

Zobacz też: TVP Kultura i TVP Kobieta od 3 stycznia w HD na MUX-6

W ofercie stacji CTV – Dla Ciebie mają znaleźć się programy dla Polek i Ukrainek mieszkających w Polsce w wieku od 18 do 54 lat. W ramówce znajdą się seriale obyczajowe, programy lifestylowe, podróżnicze, komediowe, formaty typu talk-show oraz reality-show.

Biblioteka kanału obejmuje do 1400 godzin programu, z czego w pierwszym roku między 600 a 800 godzin ma być dostępne po polsku. Nadawcą stacji ma być spółka założona w Estonii, która będzie kupować treści od wiodących ukraińskich nadawców komercyjnych: 1+1 Media, Film UA Group i Star Light Media.

Stacja docelowo będzie nadawać w języku ukraińskim, natomiast część ramówki (w dni powszednie od 9.30 do 14.30 i w weekendy od 10.00 do 18.00) będzie dostępna polska ścieżka językowa. W ramówce znajdą się miniseriale „Miłość matki”, „Po zimie”, „Motyle skrzydła”, „Lynx”, „Porozmawiaj z nią”, „Możesz marzyć o więcej?”, „Aktorka”, „Mój najlepszy przyjaciel”, seriale „Zamrożeni”, „Po krótce – nie”, „Córki i matki”, „Tajemnice Anny”, „Fajni wujkowie”, programy „Tata gospodarzem domu”, „Świat z zewnątrz”, „Sekrety DNA”, „Pomówmy o seksie” i „Ślub w ciemno”.

Kanał CTV – Dla Ciebie pojawił się na pozycji orbitalnej Hot Bird 13° wschód pod koniec sierpnia. Emisja CTV – Dla Ciebie jest prowadzona po polsku i ukraińsku z transpondera 10,930, pol. H, SR=30000, FEC=2/3. Według wykazu lyngsat.com, korzysta z niego także ukraińska telewizja Expreso TV, a także ByoBlu, LoveWorld Sat, Giornale Radio TV. Horse TV, Class TV Moda, Priave TV, Blue Hustler Europe, Hustler HD Europe, Baby TV Europe, Freedom, Brazzers TV Europe i Dorcel TV. Po rozpoczęciu nadawania abonenci Polsat Box ze starszymi dekoderami, narzekali na brak dźwięku. Nie odbierały bowiem dźwięku w formacie AAC nowej stacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wirtualnemedia.pl