W przeglądarce Opera zagrasz w szachy!

Opera jest teraz dostępna z wbudowanymi szachami — dzięki współpracy z Chess.com, dodano klasyczną grę do paska bocznego przeglądarki.

Szachowa wersja przeglądarki Opera
Szachowa wersja przeglądarki Opera

Opera ogłosiła dzisiaj partnerstwo z serwisem Chess.com, dzięki któremu online’owa gra w szachy znajduje się teraz bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Specjalnie dla fanów szachów stworzono niestandardowe kompilacje zarówno dla przeglądarki na komputerze stacjonarnym, jaki w wersji mobilnej na Androida, więc wszyscy fani szachów mogą teraz otworzyć przeglądarkę i grać z dowolnego miejsca w swoją ulubioną grę.

Sprawdź też: Opera uruchamia MiniPay, nowy portfel Stablecoin

Nowa współpraca oznacza, że ​​zarówno same szachy, jak i mnóstwo treści związanych z szachami są zawsze na wyciągnięcie ręki. Ikona Chess.com będzie teraz widoczna na pasku bocznym szachowej wersji przeglądarki na komputery stacjonarne, dzięki czemu będziesz mógł do niej wchodzić i wychodzić, kiedy chcesz, grając z rywalami podczas przeglądania sieci.

A jeśli korzystasz z Opery na Androida, możesz teraz włączyć zupełnie nową przeglądarkę o tematyce szachowej, w której na stronie startowej będzie znajdować się mnóstwo artykułów, filmów i treści informacyjnych – dzięki czemu możesz uczyć się gry, aby opanować nowe fortele i podnieść swój ranking Elo.

Szachowa Opera dostępna na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych

Nowa przeglądarka szachowa na komputery stacjonarne od Opery jest zintegrowana z Chess.com na pasku bocznym, dzięki czemu tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od łamigłówek, streamów lub szybkiej partii błyskawicznej.

Intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że ​​zmiana ustawień na szachownicy, prowadzenie korespondencji z rywalami i oglądanie treści instruktażowych staje się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej – a wszystko to bez konieczności otwierania kolejnej karty lub odchodzenia od tego, co jest na ekranie. Możesz nawet przypiąć panel paska bocznego, aby móc czytać, oglądać lub przeglądać jednym okiem planszę, podczas gdy przeciwnik planuje swój następny ruch.

Flagowa przeglądarka mobilna, Opera na Androida, ma również niestandardową wersję, która zawiera zbiór o tematyce szachowej. Na początek możesz wybierać spośród tapet szachowych, które pozwolą Ci otoczyć się estetyką gry podczas przeglądania. Co więcej, strona główna zawiera filmy i artykuły z Chess.com, a także szybkie wybieranie dla Chess TV i samą stronę internetową, dzięki czemu dostęp do gry jest na wyciągnięcie ręki, we wszystkich jej różnorodnych formach.

Wersja przeglądarki Opera dla fanów szachów (we współpracy z Chess.com)
Wersja przeglądarki Opera dla fanów szachów (we współpracy z Chess.com)

Szachową przeglądarkę Opera pobierzesz z oficjalnej strony Opery: opr.as/Chesscom_.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: