3 nowe kanały w telewizji naziemnej!

Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel otrzymały koncesje na nadawanie — zostana także udostępnione w telewizji naziemnej.

MWE Networks logo

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu MWE Networks koncesji na nadawanie kanałów trzech kanałó: Pogoda24, Zakupy24 i Junior Channel. Stacje będą dostępne w sieciach kablowych, serwisach streamingowych i na multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej. Dowiedz się, co obejrzymy na nowych kanałach telewizyjnych?

Zobacz też: CDA Premium dostępny w telewizji naziemnej

Nazwy stacji wyraźnie sugerują jaka jest ich tematyka. Zakupy24 to stacja prezentującą telesprzedaż, Junior Channel zaoferuje seriale animowane dla najmłodszych widzów, a z kolei Pogoda24 poświęcona będzie programom i informacjom na temat pogody i klimatu, zmian klimatycznych i ekologii.

Spółka MWE Teleport jest operatorem multipleksów lokalnych w Jeleniej Górze (MUX-L1), Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4). MWE Broadcast prowadzi multipleks w Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie (MUX-L3). Grupa MWE posiada też multipleksy eksperymentalne w Szczecinie i Katowicach. Firma chce uruchomić podobne emisje w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Spośród multipleksów lokalnych tylko MUX-L1 jest nadawany w DVB-T2/HEVC. Pozostałe mają zmienić standard po MUX-3 z głównymi kanałami Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia). Nastąpi to do końca 2023 roku. Straci wówczas sens emisja dubli TV Puls, Puls 2, Polsatu czy TVN za pośrednictwem multipleksów lokalnych w starym standardzie DVB-T.

Dodatkowa pojemność dzięki emisji w wydajniejszym standardzie DVB-T2/HEVC i po opuszczeniu multipleksów przez zdublowane kanały ogólnopolskie, będzie mogła zostać wykorzystana przez nowe stacje. Obecnie multipleksy lokalne Winnickiego nadają też wybrane kanały tematyczne Grupy MWE. W portfolio Grupy MWE jest kanał Antena HD, który wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. W ofercie grupy są też stacje: Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K (muzyczne), Adventure, Home TV, Xtreme TV (dokumentalne), Top Kids, Junior Music (dziecięce), Golf Channel Polska (sportowy), Filmax (filmowy) i TVC (filmy, seriale, informacje z Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska i okolic).

Nowa spółka MWE Rodzina ubiega się o koncesję w MUX-1. Zaproponowała kanały: Rodzina TVC (profil edukacyjno-rozrywkowo-filmowy), Nasza Opoka TV (treści edukacyjno-dokumentalno-rozrywkowe i historyczne), Dzisiaj TV (edukacyjno-rozrywkowo-filmowy kanał z elementami interaktywnymi dla dorosłych i dzieci) oraz Edu Junior (stacja z treściami edukacyjnymi i rozrywkowymi dla dzieci i młodzieży).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wirtualnemedia.pl