CDA Premium dostępny w telewizji naziemnej

Od 1 marca 2023 roku na kanale 86. cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce działa w standardzie HbbTV aplikacja CDA Premium.

CDA Premium na MUX-8 telewizji naziemnej (HbbTV)
fot. Depositphotos

Spółki CDA oraz Emitel zawarły umowę na świadczenie usług dodatkowych w multipleksie ósmym, dzięki czemu aplikacja z filmami i serialami CDA Premium dostępna jest dla odbiorców multipleksu MUX-8 telewizji naziemnej od 1 marca 2023 roku. Tym samym CDA jest pierwszą niezależną polską platformą sVOD, która dostępna jest dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Przeczytaj też: Polsat uruchamia telewizję hybrydową HbbTV na swoich kanałach

Aplikacja CDA Premium jest zgodna ze standardem HbbTV 1.5 lub wyższym, a na multipleksie ósmym dostępna jest na 86 pozycji. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, którzy korzystają z odbiornika telewizyjnego podłączonego do internetu, uzyskują w ten sposób jeszcze łatwiejszy dostęp do usługi oferującej bibliotekę ponad 12 tysięcy filmów pełnometrażowych, bajek i seriali. 

Cały czas rozwijamy platformę CDA Premium. Nie tylko pozyskując licencje na nowe filmy i seriale, które cały czas powiększają naszą bibliotekę, ale także w zakresie rozbudowy i poprawy infrastruktury technicznej oraz powiększania naszego zasięgu i możliwości dotarcia do widza. Obecność na multipleksie ósmym, a dzięki temu dostęp do milionów odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce jest dla nas dużym wydarzeniem. 

– komentuje Jarosław Ćwiek, Prezes Zarządu CDA SA

Multipleks ósmy (MUX-8) zapewnia pokrycie techniczne około 97 procent powierzchni Polski. Naziemna telewizja cyfrowa zapewnia dużo lepszą jakość obrazu i dźwięku niż telewizja analogowa oraz umożliwia szereg dodatkowych funkcji, których nie posiadała jej analogowa poprzedniczka. Operatorem technicznym MUX-8 oraz pozostałych ogólnopolskich multipleksów (MUX 1, 2, 3 i 6) jest spółka Emitel SA.

Telewizja naziemna cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Od kilku lat kanały linearne wzbogaca oferta telewizji hybrydowej rozwijana na bazie technologii HbbTV. Po podłączeniu odbiornika do sieci Internet widzowie zyskują dodatkowe treści na żądanie i funkcjonalności. Cieszymy się, że CDA SA dostrzegł ten potencjał i zdecydował się uruchomić swój serwis dla widzów telewizji naziemnej. 

– dodaje Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel SA

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CDA SA
zdjęcie wykorzystane w nagłówku wpisu pochodzi z Depositphotos