Klydoclock — cyfrowa sztuka spotyka się z analogowym zegarem

Karim Rashid, Beeple i inni artyści współpracują, aby stworzyć najpięknieszy „cyfrowy analogowy zegar” — Klydoclock.

Klydoclock

Wyobraź sobie, że NFT pokazuje Ci czas – mniej więcej tak właśnie działa Klydoclock. To urządzenie inspirowane zegarem wahadłowym w stylu vintage jest wyposażone w dwa okrągłe obszary wyświetlacza, które pokazują godzinę w wyjątkowy sposób. Dzięki górnemu ekranowi wyświetlającemu tarczę zegara i dolnemu przedstawiającemu wahadło, Klydoclock opiera się na przedziwnie pięknych wizualizacjach, które sprawiają, że odczytywanie czasu jest urzekającym i kontemplacyjnym doświadczeniem. Wygląd zegara powstał w wyniku współpracy Klydo z czołowymi animatorami i artystami wizualnymi z całego świata, takimi jak Karim Rashid i Beeple.

Zobacz też: Dziwny zegar MB&F Orb za 120 tys. zł

Klydoclock opiera się na idei podniesienia na duchu i ponownego wyobrażenia sobie tego, co przyziemne. Większość zabytkowych zegarów (szczególnie te dziadkowe) została zaprojektowana z myślą o niezawodności i precyzji oraz umożliwieniu szybkiego sprawdzenia czasu. Nie zostały stworzone, aby cię urzekać lub przyciągać uwagę, ale sztuka współczesna działa zupełnie inaczej.

Stworzony jako dziwaczny pomost pomiędzy tymi dwoma podejściami, Klydoclock to zegar, na który można patrzeć bez końca. Na ekranach Klydoclock prezentowane są kreatywne wizualizacje przedstawiające upływ czasu, ale w unikalnych animacjach.

Klydoclock z E.T.
Klydoclock z E.T.

Zewnętrzny wygląd zegara pozostaje ściśle tradycyjny – zaokrąglone pudełko wykonane z forniru brzozowego. Magia kryje się jednak w środku pudełka. Obydwa wyświetlacze pokazują czas w różnych stylach, dzięki czemu możesz nie tylko wybierać spośród szerokiej gamy artystów i ich ruchomych grafik, ale nawet projektować własne. Dzięki Klydo Artist Collective użytkownicy mogą przyczynić się do powiększania się kolekcji tarcz zegarów autorstwa takich elitarnych firm i artystów, jak Karim, Beeple, Simona Alunni, Matt Semke i wielu innych.

Klydoclock z Batmanem

Każdy Klydoclock jest wyposażony w dwa wyświetlacze 60 Hz, które pokazują odpowiednio tarczę zegara i ruchome wahadło. Radełkowane pokrętło dotykowe umożliwia podgląd różnych „Klydos” (tak nazywane są doświadczenia/motywy artystyczne), a także dostosowanie czasu na zegarze.

kly⋅do [klaj do] RZ M
① animowana tarcza na zegarze Klydoclock. Klydo pasuje do stylu ściany i wystroju wnętrza. (z grec. kalos „piękny” + eidos „forma”)

Do każdego zegara Klydoclock dołączony jest także pilot umożliwiający przełączanie motywów dźwiękowych i wizualnych w ustawieniach zegara, wyświetlanych w okrągłym interfejsie użytkownika, równie pięknym jak sam zegar. Trzymając się etosu wyświetlania wspaniałej sztuki, Klydoclock nie jest wyposażony w żadną fantazyjną aplikację na smartfony i nie ma wbudowanej kamery ani mikrofonu, które mogłyby Cię podglądać. Jego jedynym motywem jest wzbogacenie Twojego życia i poinformowanie Cię o czasie!

Klydoclock na komodzie

Ostatecznie Klydoclock to także globalny ruch mający na celu wprowadzenie sztuki do każdego domu. Zespół Klydo nawiązał współpracę z ponad 150 artystami z 30 krajów, tworząc aż 1500 Klydos (motywów artystycznych), spośród których możesz wybierać w początkowej kolekcji.

Ruch ma również na celu wspieranie artystów – nie tylko poprzez dzielenie się częścią przychodów ze sprzedaży Klydoclock, ale także za pośrednictwem Klydo Artist Collective, który będzie oferować uczestnikom wydarzenia, warsztaty, promocje i inne możliwości.

Klydoclock - specyfikacja i wymiary
Klydoclock – specyfikacja techniczna i wymiary

Cena każdego Klydoclock na Kickstarterze zaczyna się od 229 USD (ok. 950 zł), a wysyłka na całym świecie rozpoczyna się już w grudniu 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Kickstarter