WordPress 6.2 „Dolphy” — najważniejsze nowości

Nowa wersja systemu do zarządzania treścią WordPress 6.2 zawiera ponad 292 ulepszeń i 392 poprawek błędów.

WordPress 6.2 „Dolphy” - aktualizacja systemu CMS z 29 marca 2023 roku
WordPress 6.2 „Dolphy” – aktualizacja systemu CMS z 29 marca 2023 roku

Nowa wersja systemu CMS WordPress 6.2 „Dolphy”, została nazwana na cześć mistrza jazzu instrumentów dętych drewnianych, multiinstrumentalisty — Erica Allana Dolphy’ego Jr. Dolphy jest ceniony za to, że dzięki niemu klarnet basowy zyskał na znaczeniu na scenie jazzowej, rozszerzając leksykon saksofonu altowego. W swojej światowej karierze jego artyzm przesuwał granice improwizacji, pracy zespołowej i partnerstwa z szanowanymi artystami, takimi jak Charles Mingus i John Coltrane.

Najnowsza wersja WordPressa na nowo wyobraża sobie sposób edytowania witryny, wprowadza więcej sposobów stylizowania witryny i oferuje nowy sposób pisania bez rozpraszania uwagi. Odkryj ulepszenia, które zapewniają większą kontrolę i swobodę wyrażania twórczej wizji.

Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest twórcą treści, programistą, webmasterem czy projektantem. Zachwyć się muzylą Erica Dolphy’ego, podczas poznawania tego co WordPress 6.2 ma do zaoferowania.

WordPress 6.2 to pierwsze główne wydanie w 2023 roku, obejmujące ponad 900 ulepszeń i poprawek. Jest to również punkt przejściowy w planie rozwoju projektu WordPress, przenosząc punkt ciężkości z dostosowywania na wczesną eksplorację przepływów pracy i współpracy.

Poniżej możesz zapoznać się z najnowszymi funkcjami od czasu wydania WordPress 6.1 w listopadzie 2022 roku.

Poznawaj i edytuj swoją witrynę w edytorze witryny

Zaktualizowany interfejs zapewnia większą kontrolę nad edycją witryny. Przeglądaj pełne podglądy szablonów i części szablonów, a następnie zacznij edytować swoją witrynę z dowolnego miejsca.

WordPress 6.1 – ulepszone pleceholdery bloków
WordPress 6.1 – bogatsze listy i cytaty

Zarządzaj swoim menu na więcej sposobów dzięki blokowi nawigacji

Nowy interfejs panelu bocznego ułatwia edytowanie nawigacji w witrynie. Szybciej dodawaj, usuwaj i zmieniaj kolejność elementów menu — bez względu na to, jak są one złożone.

Odkryj płynniejsze działanie narzędzia wstawiania bloków

Odświeżony wygląd zapewnia lepszą widoczność i łatwiejszy dostęp do potrzebnych treści. Użyj karty Media, aby szybko przeciągać i upuszczać zawartość z istniejącej biblioteki multimediów. Szybciej znajduj wzorce dzięki podzielonemu widokowi, który umożliwia nawigację po kategoriach i wyświetlanie wszystkich podglądów jednocześnie.

WordPress 6.1 – ulepszone pleceholdery bloków
WordPress 6.1 – bogatsze listy i cytaty

Znajdź żądane elementy sterujące, kiedy ich potrzebujesz

Panel boczny ustawień bloków jest lepiej zorganizowany dzięki zakładkom Ustawienia i Style. Dzięki temu narzędzia są łatwe do zidentyfikowania i uzyskania do nich dostępu.

Twórz szybciej dzięki nagłówkom i stopkom dla motywów blokowych

Odkryj nową kolekcję wzorców nagłówków i stopek do wyboru. Używaj ich z dowolnym motywem blokowym jako szybkiego, wysokiej jakości punktu wyjścia dla szablonów witryny.

Przeglądaj media Openverse bezpośrednio z edytora

Biblioteka Openverse zawiera ponad 600 milionów darmowych obrazów i nagrań audio na otwartej licencji — a teraz jest bezpośrednio zintegrowana z edytorem.

Skoncentruj się na pisaniu dzięki trybowi bez zakłóceń

Są chwile, kiedy chcesz być sememu ze swoimi pomysłami. Można teraz ukryć wszystkie swoje panele i elementy sterujące, dzięki czemu ożywisz swoje treści.

Wypróbuj edytor witryny, który nie jest już w wersji beta

Stabilny i gotowy do zanurzenia się i odkrywania: wersja 6.2 to osobiste zaproszenie do odkrycia, co potrafi następna generacja WordPressa wraz z motywem blokowym.

  • Księga stylów — skorzystaj z nowej księgi stylów, aby uzyskać pełny przegląd wyglądu każdego bloku w bibliotece witryny. Wszystko w jednym miejscu, wszystko dostępne od razu.
  • Kopiuj i wklej style — dopracuj projekt na jednym typie bloku, a następnie skopiuj i wklej te style do innych bloków, aby uzyskać pożądany wygląd.
  • Własny CSS — zasil swoją witrynę w dowolny sposób. Dodaj CSS do swojej witryny lub bloków, aby uzyskać inny poziom kontroli nad wyglądem i działaniem witryny.
WordPress 6.2 — Księga stylów, Kopiuj i wklej style, Własny CSS
  • Przypinanie — wybierz, aby bloki grup najwyższego poziomu były przymocowane do górnej części strony podczas przewijania przez odwiedzających.
  • Importowanie widżetów — opcje importowania ulubionych widżetów z motywów klasycznych do motywów blokowych.
  • Lokalne pliki czcionek w motywie — domyślne motywy WordPressa oferują lepszą prywatność dzięki dołączonym teraz plikom czcionek Google Fonts.

Sprawdź najnowszą wersję Przewodnika WordPress. Jest wypełniony szczegółowymi uwagami dla programistów, które pomogą budować za pomocą WordPressa.

Przeczytaj informację na temat WordPressa 6.2, aby dowiedzieć się więcej o wprowadzonych ulepszeniach i usuniętych problemach, sposobie instalacji, notce dla programistów, zasobach, współtwórcach wydania oraz zapoznać się z listą zmian.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WordPress News