Jakość „1080p Premium” na YouTubie także na komputerach!

Ulepszona rozdzielczość „1080p Premium” filmów na YouTubie dostępna jest także dla subskrybentów Premium na komputerach!

Jakość „1080 Premium HD” na YouTubie

Jakość 1080p PremiumHD z wiekszą szybkością transmisją bitów (bitrate) wystartowała początkowo w kwietniu 2023 roku dla posiadaczy urządzeń z systemami iOS i iPadOS. Teraz jest dostępna dla wszystkich subskrybentów Premium na komputerach stacjonarnych na całym świecie i wprowadzana na urządzeniach smart TV. Opcja zwiększonej szybkości transmisji bitów dostępna jest dla wielu filmów na YouTubie. Jeśli jednak chcesz korzystać z tej opcji musisz mieć wykupioną subskrypcję Premium.

Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ dotychczasowa rozdzielczość 1080p (HD) jest nadal dostępna dla wszystkich użytkowników, nawet dla tych korzystających z bezpłatnej wersji serwisu.

Jeśli masz subskrypcję Premium i możesz korzystać ze zwiększonej przepływności, to jak zapewnia YouTube z pewnością zauważysz, że obraz „wygląda wyjątkowo ostro i wyraźnie, szczególnie w przypadku filmów z dużą ilością szczegółów i ruchem”.

Ulepszona rozdzielczość 1080p Premium dla subskrybentów Premium jest również wprowadzana na YouTubie na urządzeniach przeznaczonych do salonu, takich jak Smart TV, Chromecasty, Apple TV i konsole do gier wideo. Funkcja nie jest jeszcze dostępna na Androida, ale w czerwcu zaczęła pojawiac się już u niektórych osób.

Większa szybkość transmisji bitów na YouTubie w przeglądarkach internetowych na komputerze (1080p Premium HD)
Większa szybkość transmisji bitów na YouTubie w przeglądarkach internetowych na komputerze (1080p Premium HD)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube | The Verge | 9TO5Google