W Chromie pojawi się kilka przydatnych udoskonaleń wyszukiwania i nie tylko!

Chrome z nowymi narzędziami wyszukiwania na urządzeniach mobilnych i ulepszonym pobieraniem na komputerach.

Wyszukiwanie w przeglądarce mobilnej Chrome

Google ogłosiło kilka nowych funkcji związanych z wyszukiwaniem dla mobilnej przeglądarki Chrome. Użytkownicy zobaczą teraz więcej sugestii na pasku adresu Chrome’a i otrzymają ulepszoną funkcję Dotknij, aby wyszukać bezpośrednio na stronach internetowych. Z kolei przeglądarka Chrome na komputery otrzymuje przeprojektowane środowisko pobierania, które ułatwia dostęp do pobranych plików.

Zobacz też: Chrome wykrywa teraz literówki w adresach URL

Google pracuje nad ulepszeniem wyszukiwania za pomocą nowych generatywnych komponentów AI, ale firma wykorzystuje sztuczną inteligencję także po to, aby wprowadzić nowe ulepszenia wyszukiwania w Chromie.

Wiele zmian nadchodzących w Chromie na urządzenia mobilne skupia się na pasku adresu, który teraz zapewnia użytkownikom więcej sugestii niż wcześniej. Na przykład, gdy użytkownicy zaczynają pisać, zobaczą teraz 10 sugestii wyszukiwania zamiast sześciu, co daje im więcej opcji do wyboru.

Ale nawet zanim zaczniesz pisać, użytkownicy znajdą wybór popularnych wyszukiwań, gdy otworzą nową kartę i dotkną paska adresu. Nie różni się to zbytnio od tego, jak kanał Google Discover działa na telefonach z Androidem — pojawi się na smartfonach (w tym na iPhone’ach) jeszcze w tym roku.

Chrome - wyszukiwanie powiązanie z witryną
Chrome – wyszukiwanie powiązanie z witryną

Kolejną funkcją, która pojawi się w przeglądarce Chrome, jest nowa sekcja powiązanych wyszukiwań. Gdy jesteś na stronie internetowej, możesz kliknąć pasek adresu, a Chrome wyświetli wybór wyszukiwań związanych z witryną, na której się znajdujesz. Google sugeruje, że nie każda witryna będzie kwalifikować się do tej funkcji i nie jest jasne na jakich zasadach, ale może potencjalnie ułatwić znalezienie tego, czego szukasz.

Wreszcie, Google aktualizuje funkcję Touch to Search (Dotknij, aby znaleźć), która pozwala wyróżnić słowo lub frazę, aby wyświetlić dolną kartę wyszukiwania bez wychodzenia z bieżącej strony. Teraz, korzystając z opcji Dotknij, aby wyszukać, zobaczysz karuzelę powiązanych wyszukiwań, z których możesz wybierać.

Chrome - funkcja Touch to Search
Chrome – funkcja Touch to Search

Oprócz aktualizacji nadchodzących do Chrome’a na urządzenia mobilne, Google podkreśla również zmianę, którą wprowadza na komputery stacjonarne. Dzięki najnowszej aktualizacji przeglądarki Chrome użytkownicy zauważą nowy sposób pobierania, dzięki któremu ta funkcja stanie się znacznie bardziej rozpowszechniona.

Podczas pobierania pliku pojawi się on w zasobniku, który został przeniesiony z dołu przeglądarki na górę, tuż obok paska adresu. Pojawi się z ikoną pobierania, podobna do tej, którą można znaleźć w przeglądarce Edge lub Safari, a wokół ikony pojawi się okrągły pierścień, aby pokazać postęp pobierania.

Po zakończeniu pobierania pojawi się krótkie okno dialogowe, w które możesz kliknąć i otworzyć plik lub folder, w którym znajduje się pobrana zawartość. Możesz także kliknąć pasek pobierania, aby wyświetlić postęp pobierania, zobaczyć najnowsze pobrania w ciągu ostatnich 24 godzin i wchodzić w interakcje z bieżącym pobieraniem, wstrzymując je lub anulując.

Nowe pobieranie w Chromie na komputerach
Nowe pobieranie w Chromie na komputerach

Google twierdzi, że to nowe doświadczenie umożliwi również przeglądarce Chrome lepsze ostrzeganie użytkowników o złośliwych plikach z szerszym kontekstem, a przy okazji firma zajawia dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, które pojawią się w Chromie. Użytkownicy mogą również nadal modyfikować sposób pobierania z menu chrome://downloads za pośrednictwem paska adresu.

Nowa funkcja pobierania została już udostępniona w przeglądarce na komputerach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google – The Keyword | Android Police