Teufel ROCKSTER AIR 2 — przenośny koncert z niekończącą się energią

Teufel prezentuje ROCKSTER AIR 2 – drugą odsłonę flagowego przenośnego głośnika Bluetooth wyposażoną w zintegrowany system dwudrożny i 10-calowy przetwornik.

Teufel ROCKSTER AIR 2

Wymienna bateria pozwala na odtwarzanie muzyki przez 58 h na jednym ładowaniu, a w razie potrzeby użytkownik może skorzystać z zasilania sieciowego lub samochodowego. Cztery osobne złącza pozwalają na stworzenie mobilnego karaoke czy muzycznego jam session. W konstrukcji ROCKSTER AIR 2 zintegrowano system dwudrożny i 10-calowy przetwornik. W porównaniu do swojego poprzednika, tuba głośnika wysokotonowego promieniuje dźwięk znacznie szerzej, co zapewnia bardzo dobre zrozumienie mowy nawet dla słuchaczy stojących daleko od urządzenia.

Zobacz też: Oto nowe słuchawki Teufel Real Blue Pro

Wysokiej rozdzielczości przetwornik kompresyjny z falowodem o stałej kierunkowości dostarcza przyjemne w odbiorze tony wysokie nawet przy głośnym słuchaniu muzyki. Nowy 10-calowy głośnik nisko-średniotonowy zapewnia precyzyjny, mocny bas i czyste tony średnie. Nawet przy najwyższej głośności dźwięk pozostaje zrównoważony i wolny od zniekształceń.

Przy niskim poziomie głośności dźwięk pozostaje pełny. Dodatkowo dwa głośniki ROCKSTER AIR 2 można sparować ze sobą bezprzewodowo i stworzyć konfigurację stereo. Cztery zintegrowane uchwyty ułatwiają transport i przenoszenie głośnika, który waży 14 kilogramów.

Cztery złącza, nieograniczone możliwości

Oprócz wejścia Bluetooth, głośnik ROCKSTER AIR 2 zawiera zintegrowane złącza dla zewnętrznych odtwarzaczy (minijack 3,5 mm), instrumentów (6,3 mm) i mikrofonu (XLR). Wszystkie cztery wejścia są miksowane za pomocą oddzielnych, podświetlanych regulatorów głośności z tyłu urządzenia i odtwarzane razem. Dzięki temu możesz zorganizować spontaniczne jam session z gitarą i mikrofonem albo prywatną imprezę karaoke.

Energia na całą imprezę

Głośnik ROCKSTER AIR 2 jest wyposażony w wymienną baterię o pojemności 7,8 Ah, która wystarcza do 58 godzin odtwarzania muzyki przy średnim poziomie głośności (ok. 65 dB/1 m) lub około 5 godzin przy maksymalnym poziomie głośności. W ramach ekologicznego rozwiązania, w przypadku wyczerpania, baterię można łatwo wymienić na nową bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi. Urządzenie może zostać podpięte do akumulatora samochodowego 12 V za pomocą kabla połączeniowego. Dzięki funkcji powerbank można także podłączyć i naładować smartfon poprzez złącze USB-C (5 V, 2 A).

W przypadku braku możliwości podłączenia głośnika do prądu, np. w podróży, z pomocą przychodzi tryb Eco. Ogranicza on odtwarzanie basów i poziom głośności (ok. -10 dB), co daje ponad 31 godzin odtwarzania muzyki przy maksymalnym dostępnym poziomie głośności.

Teufel ROCKSTER AIR 2

Cena i dostępność

ROCKSTER AIR 2 jest już dostępny w przedsprzedaży już teraz na stronie teufelaudio.pl w cenie 3 299 zł. Planowa dostawa głośnika rozpocznie się na początku września.

Przegląd funkcji:

 • Wyważony dźwięk o wysokiej rozdzielczości z głębokim basem i czystymi tonami wysokimi oraz głośnością od 103 dB do 115 dB;
 • Wysokiej rozdzielczości przetwornik kompresyjny z falowodem o stałej kierunkowości dostarczający jedwabiste tony wysokie nawet przy wysokich poziomach dźwięku;
 • Szeroki kąt promieniowania dźwięku;
 • 250 milimetrowy głośnik niskotonowy o długim skoku membrany odpowiadający za brak zniekształceń dźwięku;
 • Bluetooth 5.0 z aptX, aptX HD i AAC dla bezprzewodowego i bezstratnego przesyłania muzyki z systemów iOS, Android, Windows, Linux itp.;
 • Możliwość bezprzewodowego połączenia dwóch głośników ROCKSTER AIR 2 w konfiguracji stereo lub aż do 10 głośników ROCKSTER AIR 2 za pomocą kabla XLR w konfiguracji DJ;
 • Wejścia do mikrofonu, instrumentów (np. gitary) i AUX, możliwość miksowania i dopasowania dźwięku;
 • Wysokiej jakości bateria litowo-żelazowo-fosforanowa LiFePO4 (7,8 Ah, 99 Wh) możliwa do wymiany w kilku prostych krokach bez użycia narzędzi; 
 • Ponad 58 godzin przy średnim poziomie głośności (65 dB/1 m), 5 godzin pracy baterii przy wysokim poziomie głośności;
 • Możliwość zasilania sieciowego głośnika; dodatkowe złącze do akumulatora samochodowego 12 V;
 • Podświetlany i odporny na zachlapania panel obsługi zgodny z normą IPX4;
 • Cztery zintegrowane uchwyty ułatwiające transport; funkcja powerbanku (złącze USB-C), 35 milimetrowy kołnierz do stojaka.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Teufel