Kampus 42 Warsaw rozpoczyna nabór w Polsce

42 Warsaw, wprowadzający nowatorską metodę uczenia się projektowo, otwiera się w Polsce.

Kampus 42 Warsaw - inauguracja

Każda osoba z predyspozycjami może bezpłatnie rozwijać kompetencje programistyczne i miękkie, aby móc skutecznie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Już 586 tys. chętnych na całym świecie zarejestrowało się do nauki w tym docenionym globalnie modelu edukacyjnym. Wartość programu wynosi około 50 000 złotych na uczestnika. Partnerem polskiej edycji przedsięwzięcia 42 Warsaw jest Fundacja Wolność Wyboru, założona przez Grupę Play. Właśnie rozpoczął się nabór na stronie internetowej polskiego kampusu.

Może Cię zainteresować także: Wirtualne Targi Pracy Kariera IT przeniesione na 21 października

Globalna sieć 42 – światowy lider innowacyjnej edukacji w IT, czyli zdobywania nowych kwalifikacji oraz podnoszenia obecnie posiadanych kompetencji, wchodzi do Polski ze swoją nowatorską formułą uczenia się. Jest to 49. kampus na świecie i zapewnia kompleksową edukację bez opłat, książek i nauczycieli, dla osób chcących rozwijać się w obszarze nowych technologii.

Taki model działania jest możliwy globalnie dzięki partnerstwom z firmami reprezentującymi różnorodne branże, a w Polsce rozpoczyna się dzięki współpracy z Fundacją Wolność Wyboru założonej przez Play, otwartej na kolejne partnerstwa.

42 Warsaw otwarty dla wszystkich osób z predyspozycjami programistycznymi

Nabór jest otwarty dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat, niezależnie od posiadanych dyplomów, matury czy wcześniejszego doświadczenia w IT.Liczą się predyspozycje do programowania – można je sprawdzić na pierwszym etapie zapisów online. Ważna jest również motywacja, wytrwałość i chęć uczenia się.

Nowatorski program edukacyjny

Nauka programowania w kampusie 42 Warsaw oparta jest na zasadzie „peer-to-peer learning”, współpracy projektowej osób uczących się. Przebiega ona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje podstawy języka programowania C i inne koncepcje programowania. Ta część kończy się obowiązkowym stażem. Cała trwa do dwóch lat.

Kampus 42 Warsaw - inauguracja - ludzie na auli

W czasie drugiego etapu osoby uczące się realizują zaawansowane projekty z wielu dziedzin informatyki, na przykład web security, reverse engineering, programowanie 3D, AI, a także biorą udział w kolejnym stażu. 42 Warsaw organizuje także wsparcie mentorskie, dodatkowe warsztaty, hackathony, spotkania z ekspertami.

Certyfikat i możliwości atrakcyjnej pracy

Po ukończeniu drugiego etapu nauki absolwenci otrzymają certyfikat wydawany przez francuskie Ministerstwo Pracy, który jest honorowany w europejskim systemie edukacji ECTS. To oznacza, że jest on uznawany przez uczelnie wyższe oraz pracodawców na terenie całej Europy. Jego pozyskanie umożliwia zatrudnienie na seniorskich stanowiskach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 42 Warsaw