„Harry Potter: Żywa Magia” wreszcie startuje

Wyczekiwana gra „Harry Potter: Żywa Magia” trafia do sklepów z aplikacjami w wybranych krajach na świecie.

Gra mobilna „Harry Potter: Żywa Magia”

Uwaga wszystkie aspirujące czarownice i czarodzieje – gra mobilna Harry Potter: Żywa Magia (tyt. oryg. Harry Potter: Magic Awakened) oficjalnie wystartowała. Gracze z wybranych krajów mogą już oficjalnie wskoczyć do Hogwarts Express — gra została udostępniona do wstępnej rejestracji dzisiaj w Austrii, Danii, Finlandii, Izraelu, Luksemburgu, Norwegii, Polsce, RPA, Szwecji i Szwajcarii. Nie ma konkretnych informacji na temat planów dodania gry w innych regionach, jednak z czasem zostanie dodanych więcej krajów – wczesny start jest tylko wstępem przed oficjalną światową premierą gry.

Przeczytaj także: „Harry Potter: Zagadki i magia” – nowa gra od Zynga

Gra jest uruchamiana w ograniczonym zakresie w wybranych obszarach, aby dać programistom możliwość uzyskania opinii od rzeczywistych użytkowników na temat rozgrywki i funkcji gry. Obecna wersja gry niekoniecznie reprezentuje to, jak będzie wyglądać, gdy w końcu zostanie uruchomiona.

To była wyboista droga dla gry Harry Potter: Żywa Magia. Po zarobieniu zdumiewających 228 milionów dolarów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy podczas premiery w Azji w 2022 roku, gra, która początkowo miała zostać wydana w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku, napotkała kilka opóźnień. Na szczęście fakt, że jest to stopniowe uruchamianie w tak wielu obszarach, sugeruje, że nie jesteśmy zbyt daleko od oficjalnej premiery.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym tytułem, Harry Potter: Żywa Magia to kolekcjonerska gra karciana RPG, w której wcielasz się w ucznia Hogwartu. Gra rozpoczyna się od stworzenia swojej postaci, nawet szalika i płaszcza, a także wybrania imienia. W trakcie gry musisz robić rzeczy, które może robić typowy uczeń słynnej szkoły magii i czarodziejstwa, takie jak wybieranie domu i uczęszczanie na zajęcia.

Domy służą jako gildie w grze i są wybierane przez gracza, a nie przez tiarę przydziału, chociaż tiara będzie dla oferować sugestie.

Możesz także wstępnie zarejestrować się do gry już teraz w Google Play, dzięki czemu będziesz pierwszy w kolejce, gdy się pojawi.

Od dziś fani mogą bezpłatnie pobrać grę Harry Potter: Żywa Magia ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police