Orange wyłączy 3G w okolicach Słupska i Koszalina w 2. kw. 2024 r.

W tym roku Orange zaczęło wygaszać sieć 3G, teraz sieć ogłosiła kolejne daty i rejony, w których pożegnamy się ze starszą technologią komórkową.

Wygaszanie sieci 3G w Orange Polska (od września 2023 do grudnia 2025 roku)
Wygaszanie sieci 3G w Orange Polska (od września 2023 do grudnia 2025 roku) | fot. Depositphotos

Operator komórkowy Orange ogłosił, że w drugim kwartale 2024 roku wyłączy sieć 3G w okolicach Słupska i Koszalina. Rejony te dołączą do Piły i Sieradza – tam sieć 3G wyłączona będzie w pierwszej kolejności, już we wrześniu tego roku. Już teraz możecie sprawdzić czy Wasz telefon jest gotowy na zmianę. Wyłączenie sieci 3G to naturalne następstwo rozwoju technologii. Mówi się, że średnio raz na 10 lat pojawia się nowa generacja sieci, która lepiej odpowiada naszym potrzebom.

Sprawdź też: Orange zacznie wygaszać sieć 3G od września 2023 roku

W konsekwencji, nowa technologia stopniowo zastępuje poprzednią. Tak dzieje się teraz – 4G/LTE przejmuje pasma do tej pory zajmowane przed sieć 3G. W sieci z roku na rok rośnie ruch i liczba użytkowników, a każdy z nas ceni sobie szybki internet.

Rozwiązaniem dla tych rosnących potrzeb jest m.in. wygaszenie 3G i włączenie w to miejsce „lepszej sieci” – 4G/LTE. Korzystanie z 4G/LTE niesie ze sobą poprawę jakości połączeń głosowych i sprawniejsze działanie sieci, na przykład szybsze ładowanie stron internetowych czy pobieranie plików.

Jak do każdej zmiany, tak i do tej, trzeba odpowiednio się przygotować. Żeby, po wyłączeniu 3G, móc dalej używać sieci (korzystać z internetu, wykonywać połączenia głosowe, wysyłać wiadomości), telefon oraz karta SIM muszą korzystać z 4G/LTE oraz obsługiwać połączenia w technologii VoLTE. Te dwa warunki można bardzo łatwo sprawdzić – w zależności od oferty wystarczy wysłać SMS, skorzystać z aplikacji lub strony internetowej.

Pełne wygaszenie sieci 3G Orange Polska planuje zrealizować do końca 2025 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Polska
zdjęcie wykorzystane we wpisie z Depositphotos