Nadmuchiwane wieżowce od ZUMO przyszłością miast?

Nadmuchiwane drapacze chmur zasilane energią odnawialną to koncepcja na nowy sposób realizowania bardziej ekologicznego budownictwa.

Nadmuchiwane wieżowce przyszłości stworzone przez AI | fot. ZUMO
Nadmuchiwane wieżowce przyszłości stworzone przez AI

Olbrzymie nadmuchiwane drapacze chmur wznoszą się nad linią horyzontu, przekształcając miejski pejzaż, jaki znamy, w tej surrealistycznej serii generowanej przez sztuczną inteligencję w projekcie firmy badawczej ZUMO. Wieże, renderowane przez Midjourney, są zbudowane z lekkich i elastycznych materiałów, wznoszących się jak kolosalne balony. Od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Dubaj, budynki są wizją przyszłości globalnych miast i zostały zaprojektowane tak, aby dostosowywać się do stale zmieniających się potrzeb naszego dynamicznego stylu życia.

Przeczytaj także: Wielopoziomowe samochody mogła stworzyć tylko sztuczna inteligencja

Co więcej, symbolizując przejście w kierunku innowacyjnej i futurystycznej, ale zrównoważonej architektury, są one zasilane energią odnawialną i charakteryzują się zmniejszonym śladem węglowym, torując jednocześnie drogę do bardziej ekologicznego życia.

Wykorzystując Midjourney, ZUMO z Barcelony wykracza poza wizualizację znanych, namacalnych przestrzeni, aby wyobrazić sobie surrealistyczną koncepcję, która łączy monumentalną architekturę i zrównoważoną innowację.

Modułowe, wszechstronne i wykorzystują odnawialne źródła energii

Nadmuchiwane drapacze chmur wykorzystują moc powietrza, aby osiągnąć niespotykaną wysokość konstrukcyjną i łatwo pozbywać się powietrza, aby stać się kompaktowymi i przenośnymi. Można je łatwo przenosić i instalować, umożliwiając miastom szybkie reagowanie na potrzeby rozwoju miejskiego i budowanie z wszechstronnością.

Dzięki swojej modułowej konstrukcji mogą służyć jako tymczasowe przestrzenie eventowe, schronienia awaryjne, a nawet mobilne tarasy widokowe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: designboom | ZUMO