Wielopoziomowe samochody mogła stworzyć tylko sztuczna inteligencja

Tego typu samochody z wieloma piętrami przestrzeni życiowych można osadzić w retrofuturystycznym świecie, gdzie prawa fizyki nie obowiązują.

Kinetic Kingdoms Campers od Ulises Design Studio
Kinetic Kingdoms Campers | fot. Ulises Design Studio

Widzieliśmy dwupiętrowe małe domy na kółkach, przyczepy i przyczepy kempingowe. Ale posiadanie wielopoziomowej przestrzeni życiowej na kółkach jest dość dziwne. To jest siła sztucznej inteligencji i już wiesz, dokąd zmierzamy. Tematem przewodnim jest retro-futuryzm nadający ton światu, w którym prawa fizyki są trochę pokręcone. Dzieje się tak, ponieważ ustawienie więcej niż dwóch poziomów przestrzeni życiowej na podwoziu furgonetki wymaga supermocnej platformy i zdecydowanie szalonego zestawu opon, które wytrzymają taki ciężar. Ale potem mówimy o twórczości sztucznej inteligencji i możemy na to popatrzeć jedynie z zainteresowaniem.

Przeczytaj też: Midjourney tworzy nowoczesną piramidę Zigguratu

Berlińskie studio projektowe Ulises kontynuuje swoje wysiłki polegające na tworzeniu hiperrealistycznych światów za pomocą popularnego narzędzia AI do projektowania Midjourney. Nowa część serii „Kinetic Kingdoms” osadzona jest w pustynnym krajobrazie, a wielopiętrowe przyczepy kempingowe przypominają luksusowe rezydencje, tyle że ustawione pionowo.

Przez czyste okna na projektach widać, że pojazdy mają wszystkie podstawowe udogodnienia i dozę estetycznego luksusu. Ta wielopoziomowa przestrzeń mieszkalna obejmuje luksusowe sypialnie, salony, przestronne kuchnie, a niektóre mają nawet tarasy na dachu. Teraz to nawet lepsze niż ekspansywne mieszkanie w metropolii.

Albo Ulises Design Studio, albo sama sztuczna inteligencja wybrała słowa kluczowe dotyczące klasycznych samochodów i furgonetek z przeszłości jako platformy dla tej wymarzonej przestrzeni życiowej.

Kinetic Kingdoms Campers od Ulises Design Studio
Kinetic Kingdoms Campers | fot. Ulises Design Studio

Ricardo Orts, założyciel studia, mówi, że „przyjmując bardziej koczowniczy tryb życia, możemy odkrywać nowe sposoby życia, które są zarówno ekscytujące, jak i zrównoważone, a jednocześnie pielęgnują poczucie wspólnoty i więzi z otaczającym nas światem”.

Tylko jedno pytanie wciąż pozostaje z tyłu głowy — w jaki sposób przechodzi się z jednego poziomu na drugi? Czy są jakieś kompaktowe schody, czy też sztuczna inteligencja po prostu zapomniała uwzględnić ten element?

Kinetic Kingdoms Campers od Ulises Design Studio
Kinetic Kingdoms Campers | fot. Ulises Design Studio

Tak czy inaczej, przedstawione tutaj koncepcje są zbyt dalekie od rzeczywistości i pozostaną tylko mrzonką, chyba że mówimy o bardzo odległym czasie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ulises | Yanko Design