WordPress 6.2.2 to kolejne wydanie konserwacyjne w tym tygodniu

Popularny na całym świecie system do zarządzania treścią doczekał się kolejnej aktualizacji konserwacyjnej WordPress 6.2.2, którą warto od razu zainstalować!

WordPress 6.2.2

Najnowszy WordPress 6.2.2 to kolejna drobna aktualizacja systemu do zarządzania treścią, od czasu wydania WordPress 6.2.1 na poczatku tego tygodnia. Główna wersja systemu WordPress 6.2 „Dolphy” z wysypem nowych funkcji i ulepszeniami pojawiła się 29 marca 2023 roku. Dorbne wydania konserwacyjne z poprawkami bezpieczeństwa, taka jak WordPress 6.2.2 jest o tyle istotna, ponieważ eliminuje potencjalne ryzyka związane z niestabilnością systemu i bezpieczeństwem serwisów.

Aby zainstalować tę wersję, zaktualizuj ją automatycznie z menu KokpitAktualizacje w obszarze administracyjnym witryny lub odwiedź stronę internetową systemu i wgraj według instrukcji nową wersję na serwer.

Wydanie konserwacyjne systemu WordPress 6.2.2 rozwiązuje 1 błąd i 1 problem z bezpieczeństwem. Ponieważ jest to wersja zabezpieczeń, zaleca się natychmiastowe zaktualizowanie witryn. Wszystkie wersje od WordPressa 5.9 również zostały zaktualizowane.

Aktualizacje zabezpieczeń

Zespół ds. bezpieczeństwa WordPressa dziękuje następującym osobom za odpowiedzialne zgłaszanie luk w zabezpieczeniach i umożliwienie ich naprawienia w tej wersji:

  • Blokowanie motywów analizujące skróty w danych generowanych przez użytkowników – podziękowania dla Liama ​​Gladdy’ego z WP Engine za zgłoszenie tego problemu. Ten problem został pierwotnie załatany w wersji 6.2.1, ale wymagał dalszych poprawek w wersji 6.2.2.
  • Zespół Core jest wdzięczny społeczności za zgłoszenia dotyczące wersji 6.2.1 i współpracę w znalezieniu rozwiązań problemów w 6.2.2.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: