Jak będzie wyglądał mDowód?

Wiemy już jak będzie wyglądał mDowód, który pojawi się w nowej wersji aplikacji mObywatel 2.0 – minister Cieszyński zdradził rąbka tajemnicy.

mDowód w aplikacji mObywatel 2.0
mDowód w aplikacji mObywatel 2.0 | fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Nowa aktualizacja rządowej aplikacji mobilnej mObywatel 2.0 pojawi się już niedługo i przyniesie sporo nowości, w tym zapowiadany od dłuższego czasu elektroniczny mDowód osobisty. Oprócz zmiany wyglądu aplikacji, obywatele korzystający z aplikacji, będą mogli posługiwać się mDowodem czy płacić za e-usługi przez aplikację mobilną. Będą mieli także dostęp do natychmiastowe prawa jazdy (0,3 sekundy- tyle mniej więcej ma wynosić czas oczekiwania na prawo jazdy po zdanym egzaminie, zanim odbierzemy je w urzędzie, pojawi się ono w naszym cyfrowym portfelu na dokumenty, cyfrowe teczki kierowców, cyfrowy wniosek, Centralna Ewidencja Kierowców 2.0).

Może Cię zainteresować również: Aplikację mObywatel pobrano już ponad 10 mln razy!

Teraz Janusz Cieszyński zaprezentował pierwsze ekrany z nowej wersji aplikacji, na których pokazano jak będzie wyglądał mDowód, którym będzie można legitymować się w określonych sytuacjach, bowiem póki co nie zastąpi on całkowicie plastikowego dowodu fizycznego.

Na swoim profilu na Twitterze minister cyfryzacji zamieścił trwające niecałą minutę wideo z ekranami mDowodu w aplikacji mObywatel 2.0.

Na zrzutach ekranów czytamy między innymi, że mDowód będzie miał inną serię, numer oraz datę ważności niż fizyczny dowód osobisty, który nosimy w portfelu. W przypadku mDowodu pojawiają się dwie opcje: Potwierdź swoje dane – do wygenerowania kodu QR w celu weryfikacji mDowodu, a także Dane dokumentu – opcję pozwalającą na wyświetlenie danych osobowych właściciela dowodu.

Ekrany powitalne aplikacji mObywatel 2.0
Ekrany powitalne aplikacji mObywatel 2.0 | fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Minister nie podał jeszcze konkretnej daty, kiedy nowa aplikacja mobilna z nowym mDowodem pojawi się w sklepach App Store i Google Play, ale można spodziewać się, że stanie się to niebawem. Jak będzie sprawdzał się nowy dokument w praktyce? Przekonamy się niebawem, a teraz zachęcam do obejrzenia ekranów mDowodu i poniższego filmiku.

Ekrany powitalne modułu mDowód w aplikacji mObywatel 2.0
Ekrany powitalne modułu mDowód w aplikacji mObywatel 2.0 | fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Aplikację mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store:

Najważniejsze funkcje aplikacji to między innymi:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji (Janusz Cieszyński)