Przełomowa technologia ładowania 260 W od Infinix

Infinix wprowadza nową technologię ładowania All-Round FastCharge — zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego – szykujcie się na ładowanie 260 W.

Infinix All-Round FastCharge 260 W

Po zaprezentowaniu koncepcyjnej technologii szybkiego ładowania 160 W i wprowadzeniu do sprzedaży smartfona z turboładowaniem 180 W, za dwa dni przedstawi All-Round FastCharge – najnowszą technologię ładowania przewodowego o mocy 260 W i bezprzewodowego o mocy 110 W. Nowe rozwiązania zadebiutują jeszcze w tym roku w nowych smartfonach marki. Szybkość ładowania baterii to, obok pojemnej pamięci i baterii, jeden z kluczowych parametrów decydujących o wygodzie korzystania ze smartfona. Dlatego producent smartfonów Infinix  wyznacza trendy właśnie w tym obszarze. Już w 2021 r. zaprezentował ładowanie o mocy 160 W, a w ubiegłym roku wprowadził na rynek wspomniany model ZERO ULTRA z ładowaniem 180 W.

All-Round FastCharge  260 W, czyli przewodowe ładowanie o mocy 260 W

Ładowarka obsługująca technologię szybkiego ładowania 260 W wykorzystuje innowacyjną konstrukcję obwodów AHB (Advanced High-Performance Bus), zapewniającą pełne bezpieczeństwo i kontrolę działania oraz niewielkie rozmiary w stosunku do jej możliwości. Rozwiązanie pozwala smartfonowi na ładowanie zwrotne (możliwość bezprzewodowego ładowania innych urządzeń) i ładowanie inteligentne (pozwalające efektywnie zarządzać dystrybucją energii), a ładowarka obsługuje wiele protokołów ładowania, co pozwala na uniwersalne jej wykorzystanie z innymi urządzeniami.

Przeczytaj też: Nowe smartfony Infinix z serii HOT 20 w Polsce

Wireless All-Round FastCharge 110 W, czyli ładowanie indukcyjne 110 W

Technologia bezprzewodowego ładowania Wireless All-Round FastCharge o mocy 110 W, dzięki innowacyjnej konstrukcji cewki i mniejszemu oporowi wewnętrznemu pozwoli błyskawicznie i wygodnie naładować urządzenie bez użycia kabla. Ta wygoda jest jedną z głównych zalet ładowania indukcyjnego, obok ochrony urządzenia przed ewentualnymi skokami napięcia w sieci.

Bezpieczeństwo ładowania smartfonów Infinix

Infinix dba o bezpieczeństwo ładowania swoich urządzeń. W dostępnym obecnie na rynku smartfonie ZERO ULTRA z ładowaniem 180 W Thunder Charge zastosowano aż 111 mechanizmów zabezpieczających, które mają chronić sam telefon, ładowarkę oraz jej kabel. Systemy ochrony bezpieczeństwa uruchamiają się na przykład automatycznie w przypadku wystąpienia wysokiej temperatury, skutecznie chroniąc urządzenie przed przegrzaniem. Technologia 180 W Thunder Charge pozwala w pełni naładować baterię smartfona o pojemności 4500 mAh tylko w 12 minut.

Najnowocześniejsze technologie Infinix

Infinix nieustannie rozwija najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, m.in. szybkie ładowanie czy zaawansowane aparaty wyposażone w AI. Firma stworzyła też pierwszą na świecie technologię Future Light Painting Leather, dzięki której skórzana oprawa smartfona zmienia kolor pod wpływem światła UV. Na początku tego roku Infinix wspólnie z JBL zaprezentował prototyp smartfona, w którym skupiono się na jakości dźwięku. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix Mobility