Ta koncepcja iOS 17 snuje wizje dotyczące Split View, sideloadingu i nie tylko

Byłoby niewiele narzekań, gdyby Apple wbudowało wszystkie te funkcje, które zaprezentowano w tej koncepcji systemu iOS 17.

Koncepcja systemu iOS 17
Nieoficjalna koncepcja systemu iOS 17 (Kevin Kall )

Wykwalifikowany artysta koncepcyjny stworzył film z listą życzeń dotyczących nowych funkcji w systemie mobilnym iOS 17, w tym wyświetlania dwóch aplikacji jednocześnie i bezpośredniego instalowania aplikacji spoza App Store’a. Plus kilka innych dodatków. To dowód na to, że iPhone jest tak dobry, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

Apple niewątpliwie ciężko pracuje nad systemem iOS 17, więc wydaje się, że to doskonały czas na przedstawienie życzeń dotyczących funkcji, które należałoby wprowadzić.

Kevin Kall (znany na YouTubie również jako Hacker 34) stworzył koncepcję iOS 17, aby zaprezentować możliwe dodatki. Wiele z jego sugestii to te, których użytkownicy iPhone’a chcą mieć już od lat.

Lista zaczyna się od przeniesienia Split View z iPadOS na iPhone’a. Dwie aplikacje mogą znajdować się powyżej/poniżej lub obok siebie, co wydaje się praktyczne na 6,5-calowym wyświetlaczu iPhone’a Pro Max.

Kall sugeruje również interaktywne widżety na ekranie głównym. Są to obecnie tylko informacje, ale wielu użytkowników iPhone’a chce mieć możliwość zmieniania utworów w Apple Music, tworzenia wydarzeń w kalendarzu, pisania notatek, wysyłania tweetów itp.

A jego „jeszcze jedną rzeczą” dla tej koncepcji iOS 17 jest ładowanie aplikacji spoza App Store’a. Umożliwiłoby to użytkownikom instalowanie oprogramowania poza witrynami internetowymi lub z komputera Mac, zamiast przechodzenia do sklepu App Store. Jest to funkcja, którą Unia Europejska zapewne wymusi na Apple do wdrożenia i wkrótce będzie musiała pojawić się na iPhonie.

Sugestie Kalla obejmują również zwiększenie możliwości edycji Centrum sterowania, niestandardowe przyciski ekranu blokady, łatwe do wymiany pakiety ikon oraz przebudowę interfejsu użytkownika aparatu.

Obejrzyj cały film koncepcyjny, aby zobaczyć wszystkie jego sugestie dotyczące systemu iOS 17:

To tylko jeden z wielu filmów koncepcyjnych, które grafik stworzył na przestrzeni lat. Obejmuje to proponowany interfejs użytkownika dla okularów rzeczywistości rozszerzonej firmy Apple, o których krążą plotki.

Zobacz też: Takie okulary Apple Glass to bym chciał…

Będziemy musieli poczekać, aby dowiedzieć się, czy którakolwiek z sugestii Kalla dotyczących iOS 17 zostanie wdrożona przez Apple’a. Oficjalna prezentacja nowego systemu operacyjnego iPhone’a prawie na pewno odbędzie się podczas WWDC 2023 w czerwcu tego roku

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kall | Cult of Mac