Skype wkrótce będzie działał natywnie na komputerach Mac z M1 i M2

Firma Microsoft wreszcie pracuje nad natywną wersją Skype’a dla komputerów Mac z procesorami Apple Silicon.

Skype dla komputerów Mac z M1 i M2

Chipy Apple Silicon pojawiły się prawie trzy lata temu, ale wciąż istnieją aplikacje, które nie zostały zaktualizowane, aby w pełni wykorzystać możliwości chipów M1 i M2. Na szczęście kolejna aplikacja wkrótce dołączy do zaktualizowanej listy, ponieważ Microsoft w końcu pracuje nad wersją Skype dla Apple Silicon Mac.

Przeczytaj również: Rozmowy wideo bez tworzenia kont ani pobierania aplikacji Skype

Microsoft rozpoczął testowanie nowej wersji aplikacji Skype dla systemu macOS, która dodaje natywną obsługę platformy Apple Silicon. We wpisie na blogu Microsoft twierdzi, że aktualizacja sprawia, że aplikacja działa nawet trzy razy szybciej na komputerach Mac wyposażonych w układy M1 i M2.

„Pożegnaj się z powolnymi i powolnymi połączeniami i przywitaj błyskawiczną wydajność z krystalicznie czystą jakością dźwięku i obrazu” – napisała firma. Według firmy Microsoft, która jest właścicielem Skype’a, nowa aplikacja zapewnia „szybsze i bardziej niezawodne połączenia telefoniczne” dla użytkowników komputerów Apple Silicon Mac. Firma udostępniła film pokazujący, że czas ładowania czatów został skrócony z 200 ms do 70 ms na komputerach Mac M1.

Zoptymalizowana wydajność Skype’a dla układu Apple Silicon M1 została zaprojektowana tak, aby zapewnić niezrównane wrażenia, zapewniając maksymalną wydajność i niezawodność. Dzięki natywnej obsłudze Apple M1 Skype zapewnia szybsze i bardziej niezawodne połączenia telefoniczne, dzięki czemu możesz pozostawać w kontakcie z osobami, które są dla Ciebie najważniejsze.

Aplikacje, które działają natywnie na Apple Silicon, mogą w pełni korzystać z rodziny chipów M1 i M2. Dla użytkowników komputerów MacBook oznacza to, że oprogramowanie zużywa mniej energii, co skutkuje dłuższą żywotnością baterii.

W 2021 roku aplikacja Skype dla komputerów Mac została całkowicie przeprojektowana i zawiera nowe funkcje, w tym wbudowane tłumaczenie, które działa w czasie rzeczywistym podczas rozmów. Wersję Skype dla Insiderów z obsługą Apple Silicon Mac można pobrać ze strony internetowej aplikacji. Nie wiadomo, kiedy aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | 9TO5Mac