Apple wydaje aktualizację oprogramowania układowego MagSafe Duo

Firma Apple wydała nową aktualizację oprogramowania układowego MagSafe Duo, ładowarki stworzonej do jednoczesnego ładowania iPhone’a przez MagSafe i zegarka Apple Watch.

Podwójna ładowarka MagSafe Duo

Ładowarka MagSafe Duo jest przeznaczona głównie do użytku w podróży i można ją złożyć, gdy nie jest używana. Nowa aktualizacja oprogramowania układowego powoduje skok numeru wersji z 186.0.0.0 do 256.1067.0. Nie ma jednak informacji o tym, co właściwie dodaje ta aktualizacja. Nie wiadomo również, jak zaktualizować oprogramowanie MagSafe Duo. Jednak aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie i wystarczy ją podłączyć zasilania i do urządzenia Apple’a, aby to się stało.

Przeczytaj też: Standard Qi2 będzie wykorzystywał magnesy

MagSafe Duo został wydany w 2020 roku, wraz z ogłoszeniem iPhone’a 12, jako bezprzewodowa podkładka ładująca do ładowania iPhone’a i Apple Watcha. Uważa się, że akcesorium po raz pierwszy otrzymało jakąkolwiek aktualizację oprogramowania.

Ładowarka nie jest świetna do zasilania zegarka Apple Watch Ultra ze względu na swój rozmiar i masę, ale można jednak sprawić, by z nim zadziałała, zdejmując pasek zegarka w celu jego naładowania.

Bez żadnych informacji o wersji, które mówią nam, co robi aktualizacja, ani żadnego sposobu na wymuszenie aktualizacji lub jej uniemożliwienie, każdy właściciel ładowarki MagSafe Duo otrzyma nowe oprogramowanie, czy tego chce, czy nie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple