Rozmowy wideo bez tworzenia kont ani pobierania aplikacji Skype

Skype próbuje konkurować z Zoomem, przypominając użytkownikom, że do korzystania z rozmów wideo w usłudze nie potrzebują aplikacji ani konta – wystarczy wygenerować link.

„Rozpocznij spotkanie” – Skype

Skype stara się maksymalnie ułatwić korzystanie z oprogramowania do połączeń wideo i przypominać ludziom, że korzystanie z aplikacji nie jest skomplikowane. Firma opublikowała tweet z przypomnieniem, że użytkownicy mogą tworzyć spotkania wideo bez tworzenia konta i bez pobierania aplikacji na urządzenia. Wystarczy wygenerować bezpłatny unikatowy link za pomocą jednego kliknięcia, udostępnić go uczestnikom i korzystać z nieograniczonych spotkań na Skypie. Przeglądarkowa Rozpocznij spotkanie telekonferencja posiada pełny zestaw funkcji aplikacji a link do spotkania nie wygasa i można go użyć w dowolnym momencie.

Microsoft, właściciel Skype’a, prawdopodobnie ma nadzieję, że ta bezpłatna funkcja zapewni mu przewagę nad niektórymi konkurentami, a mianowicie Zoomem, który stał się niezwykle popularną usługą do rozmów wideo od samego początku pandemii COVID-19. Skype jest najczęściej pomijany w większości wzmianek o grupowych rozmowach wideo.

Zoom wymaga, aby prowadzący spotkanie miał konto, a także aplikację, aby rozpocząć połączenie, uczestnicy wideokonferencji już nie muszą mieć kont. Mimo to Skype nadrabianie zaległości w walce o użytkowników z aplikacją Zoom, czyniąc swoją funkcję wideokonferencji bardziej oczywistą w aplikacji, a dzięki wideokonferencji po linku i bez zakładania konta jeszcze bardziej chce zaznaczyć swoją użyteczność.

Zapewne nie słyszeliście o funkcji Rozpocznij spotkanie, która nazwana została w języku angielskim Meet Now – ja też nie wiedziałem… Co ciekawe nie jest to nowość i można było organizować wideokonferencje po linku już od jakiegoś czasu – z oczywistego powodu wcześniej Skype jej nie promował, ponieważ nie wymaga instalowania aplikacji.

Jak zorganizować widekonferencję na Skypie jednym kliknięciem, bez posiadania aplikacji oraz konta? – „Rozpocznij spotkanie”

Tworzenie wideokonferencji po linku w Skypie
  1. Wygeneruj jednym prostym kliknięciem link na oficjalnej stronie internetowej Skype Free Conference Call – bez instalowania aplikacji, logowania i rejestracji w usłudze. Aby uzyskać dostęp do środowiska obsługi Skype’a w przeglądarce, należy użyć programu Microsoft Edge lub Google Chrome.
  2. Udostępnij link, aby zaprosić wszystkich wymaganych uczestników wideokonferencji, nawet jeśli nie są posiadają konta w usłudze Skype.
  3. Dołączanie do konferencji online – wystarczy wysłać wygenerowany adres URL do uczestników (adres jest unikalny, oznacza to, że trzeba znać ten adres, aby dołączyć do rozmowy) – po wejściu na niego od razu dołączą do konferencji online.

Wykorzystaj pełny potencjał funkcji Skype’a podczas konferencji wideo

Nagrywanie rozmów do wglądu w przyszłości – koncentruj się na spotkaniach online i w pełni się w nie angażuj bez rozpraszania uwagi. Nagraj rozmowę, aby móc później do niej wracać i robić notatki. Przechowujemy nagranie do 30 dni.

Rozmywanie tła przed dołączeniem do połączenia – jesteś w podróży lub po prostu nie było dość czasu na przygotowanie się do spotkania wideo? Włącz funkcję rozmycia tła – o jedno zmartwienie mniej.

Udostępnianie ekranu, gdy tylko jest to konieczne – łatwo udostępniaj prezentacje, materiały robocze lub projekty podczas połączenia konferencyjnego. Współpracuj i przeglądaj swoją pracę na czacie.

Funkcja „Rozpocznij spotkanie” (Skype)

Zalety bezpłatnych połączeń konferencyjnych w Skypie

  • Obsługa na dowolnym urządzeniu z aplikacją Skype – unikatowy link pozwala otworzyć zainstalowaną aplikację Skype na dowolnym urządzeniu. Do rozmowy wideo można dołączyć nawet bez logowania się, jako gość — nie jest wymagane żadne konto ani instalowanie aplikacji na komputerze lub smartfonie.
  • Wypróbowywanie Skype’a w sieci Web – jeśli nie masz aplikacji Skype, zostanie otwarty klient sieci Web Skype’a. Nie trzeba nic pobierać. Obecnie jest on obsługiwany w przeglądarce Microsoft Edge lub Google Chrome.
  • Dostęp do czatu w dowolnym momencie – spotkania nie mają daty wygaśnięcia, więc możesz tworzyć je z wyprzedzeniem i dołączać do nich w każdej chwili. Twoje nagrania rozmów przechowywane jest do 30 dni, a udostępnione multimedia – jeszcze dłużej. To idealne rozwiązanie do połączeń konferencyjnych, seminariów internetowych i rozmów kwalifikacyjnych!

Więcej o usłudze Skype’a – „Rozpocznij spotkanie” przeczytasz tutaj.

Aplikację Skype możesz pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Pobierz aplikację w sklepie Google Play