Apple aktualizuje oprogramowanie tvOS i HomePod do wersji 16.3.1

Firma Apple wydała parę aktualizacji oprogramowania wpływających na system tvOS i serię HomePod, aktualizując je do wersji 16.3.1.

Apple TV i HomePod (ikony)

Aktualizacja tvOS i HomePod 16.3.1, która pojawiła się w poniedziałek i przynosi numer kompilacji 20K661, może zostać pobrana na Apple TV, HomePod i HomePod mini przez wszystkich właścicieli urządzeń. Aktualizacje będą instalowane automatycznie na każdym urządzeniu w odpowiednim czasie, ale możesz to zrobić ręcznie na Apple TV w aplikacji Ustawienia. Aktualizacją oprogramowania HomePod można zarządzać za pomocą aplikacji Home.

Zobacz tez: iOS 16.3 i pozostałe uaktualnienia systemów Apple’a już dostępne

Nie jest jasne, jaka dokładnie jest zawartość aktualizacji, z wyjątkiem informacji o łatkach Apple stwierdzających, że obejmują one „ogólne ulepszenia wydajności i stabilności”. Mała zmiana numeru wersji na 16.3.1 również wskazuje na to, że jest to niewielkie odświeżenie oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja oprogramowania HomePod do wersji 16.3 zawierała funkcje aktywujące wbudowane czujniki temperatury i wilgotności w HomePodzie mini i HomePodzie, z odczytami dla każdego z nich, które można było zobaczyć w aplikacji Home i poprosić o nie Siri.

Zmiany w dźwiękach otoczenia, dostrajanie dźwięku do treści mówionych i zmiany funkcji Find My również znalazły się także w aktualizacji 16.3.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple