Nowe głośniki Sonos będą nazywać się Era 300 i Era 100

Dyrektor generalny Patrick Spence powiedział, że Sonos „podwyższa poprzeczkę” w swoich istniejących kategoriach audio, a głośniki Era bedą tego dowodem.

Projekt głośnika Sonos Optimo 2
Projekt głośnika Sonos Optimo 2 | fot. The Verge

Sonos przygotowuje nową generację inteligentnych głośników, znanych jako Era 300 i Era 100, które zadebiutują w nadchodzących miesiącach. Głośniki, które serwis The Verge wcześniej opisał pod kryptonimem Optimo, będą konkurować z urządzeniami HomePod firmy Apple i innymi inteligentnymi głośnikami domowymi Google’a i Amazona. Flagowy model Era 300 został zaprojektowany do prezentacji przestrzennych ścieżek muzycznych i treści Dolby Atmos. Oba głośniki mają zupełnie nowy design w porównaniu do dotychczasowych produktów Sonos.

Może Cię zainteresować też: Amazon Alexa na urządzeniach Sonos będzie dostępna w Polsce

Sonos finalizuje plany dotyczące głośników Era 300 i 100. Jako kolejny dowód nowej rodziny produktów Sonos, dokument firmy Sanus, producenta uchwytów do telewizorów i akcesoriów do głośników, bezpośrednio wspomina o głośnikach Era . Dokument dotyczy uchwytu ściennego o wartości 80 USD, który jest kompatybilny z obydwoma produktami. Jest też drugi dokument, w którym mowa o podstawkach pod kolumny Era. Jak wynika z danych wyszukiwarki Google, oba dokumenty Sanus zostały opublikowane w zeszłym miesiącu.

W sierpniu The Verge ujawniło, że Sonos planuje wypuścić wiele nowych głośników w ramach nowej serii produktów. Urządzenie premium nosi nazwę kodową Optimo 2 — prawdopodobnie jest to Era 300 — i będzie to wielokierunkowy głośnik zbudowany w celu maksymalnego wykorzystania dźwięku przestrzennego. Wyposażony w całkowicie przeprojektowaną konstrukcję akustyczną, Era 300 zaoferuje najbogatszą wierność ze wszystkich pojedynczych głośników, jakie Sonos kiedykolwiek wypuścił. Oprócz tego, że Era 300 jest lepiej przystosowana do wciągających przestrzennych ścieżek dźwiękowych, prawdopodobnie oferuje również wejście liniowe USB-C, łączność Wi-Fi 6 i potencjalnie odtwarzanie przez Bluetooth. Wszystkie te funkcje zostały zbadane podczas opracowywania, chociaż niektóre mogły ulec zmianie w ostatecznym sprzęcie.

Przeczytaj także: Tak wyglądają głośniki Sonos Era 300 i Era 100

Obecnie mniej wiadomo o Era 100, ale jest prawdopodobne, że Era 100 SL (bez wbudowanych mikrofonów głosowych) również będzie częścią oferty Sonos w 2023 roku. Może to potencjalnie być następca Sonos One z wystrzeliwującymi w górę sterownikami Dolby Atmos – brakującym elementem portfolio kina domowego firmy, o który fani Sonos od dawna zabiegali.

Wszystkie głośniki z linii Era będą obsługiwać automatyczne dostrajanie i optymalizację dźwięku. Sonos planuje podkreślić postępy firmy w stosowaniu zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska materiałów za pomocą portfolio Era.

Oznaczenie „300” flagowego modelu Era może również przywołać wspomnienia o dawno wycofanym Sonos Play:3. Wcześniej był to głośnik pośredni pomiędzy Play:1 (obecnie Sonos One) i Play:5 (Sonos Five).

Sonos ma ambitne plany na nadchodzące miesiące. Dyrektor generalny Patrick Spence powiedział wcześniej, że firma wejdzie w cztery nowe kategorie produktów — z pierwszym urządzeniem w zupełnie nowej kategorii, które ma się ukazać w tym roku.

Po raz pierwszy The Verge poinformował, że obecnie trwają prace nad głośnikiem Sonos Move drugiej generacji. Jako większy, mocniejszy model dwóch głośników Bluetooth firmy Sonos, Move zyskał popularność dzięki swojej wszechstronności i imponującej jakości dźwięku. Move pierwszej generacji został ogłoszony w 2019 roku, więc odświeżenie w 2023 roku miałoby sens.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge