Remake gry „Wiedźmin” jest w fazie rozwoju!

CD Projekt RED poinformował, że trwają prace nad remakiem „Wiedźmina– – gry, od której wszystko się zaczęło – jest przebudowywana od podstaw w Unreal Engine 5.

The Witcher Remake – CD Projekt RED

Gra „Wiedźmin”polskiego studia CD Projekt jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju w polskim studiu Fool’s Theory, w które zaangażowani są doświadczeni pracownicy serii „Wiedźmina”. CD PROJEKT RED zapewnia pełen nadzór kreatywny. Remake Wiedźmina (ang. The Witcher Remake) jest tym, co możesz znać pod kryptonimem „Canis Majoris”. Jest jeszcze wcześnie i studio chce mieć pewność, że gra jest tworzona z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły, dlatego dzieli się ta wiadomością i prosi o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu zanim poznamy szczegóły tego projektu.

Może Ci się spodobać: Powstanie sequel Cyberpunk 2077 i pięć kolejnych gier o Wiedźminie

Wiedźmin” to miejsce, w którym wszystko się dla nas zaczęło, dla CD PROJEKT RED. To była pierwsza gra, którą stworzyliśmy i była to dla nas wtedy wielka chwila. Wracając do tej chwili i przerabiając grę chcemy, aby kolejne pokolenie graczy mogło ją doświadczyć – wydaje się to równie ważne, jeśli nie ważniejsze – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

Jak zauważa Badowski współpraca z Fool’s Theory nad tym projektem jest tak samo ekscytująca, jak w czasie, gdy sami byli zaangażowani w tworzenie pierwszej gry Wiedźmin. Zewnętrzne studio dobrze zna materiał źródłowy, a zaangażowani w projekt ludzie wiedzą, jak bardzo gracze nie mogli się doczekać remake’u i wiedzą, jak tworzyć niesamowite i ambitne gry.

Szef CD Projekt Red zaznacza, że minie trochę czasu, zanim dowiemy się znacznie więcej o grze, ale podobno warto będzie poczekać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CD Projekt RED